Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:220258
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.04.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Šķidrie kristāli tika atklāti 1888.gadā, kad austriešu botāniķis Frīdrihs Reinitzers (Fridrich Reinitzer) novēroja, ka vielai, ko sauc par cholesteril benzoate ir divi atšķirīgi kušanas punkti. Savā eksperimentā viņš paaugstināja šis cietas vielas parauga temperatūru un novēroja, kā cietās vielas kristāls kļūst par neskaidru, necaurspīdīgu šķidrumu. Turpinot palielināt temperatūru, vielas paraugs izmainījās par caurspīdīgu šķidrumu. Viņa darbs tika atzinīgi novērtēts, jo viņš atklāja jaunu vielas matērijas stāvokli- šķidro kristālu stāvokli.
Šķidro kristālu pētīšana un plaša izmantošana tehnikā saistāma ar mūsdienu modernākās tehnikas nozares- elektronikas attīstību. Tos sekmīgi izmanto elektronisko pulksteņu indikatoros, informācijas apstrādes un attēlošanas sistēmās, mikrokalkulatoros u.c.
Lielu zinātnisku interesi izraisa šo struktūru īpašā loma molekulāri bioloģiskos procesos, Izrādās, ka bioloģiski aktīvas molekulas un pat makroskopiskas struktūras, piemēram, vīrusi var atrasties šķidrā stāvoklī. Tādēļ biologiem ir svarīgi pētīt un izprast šķidrā kristāla stāvokļa esamību un īpašības bioloģiskajos objektos. Ir noskaidrota lielā loma cilvēka organisma šūnu dzīvības procesos, enerģētiskajā vielu apmaiņā, sintēzes, vairošanās, kustību, uztveres un citās norisēs.
Mezomorfie vielu stāvokļi- šķidrie kristāli ir organiskas vielas, kuras pie noteiktas temperatūras intervāla un šķīdinātāja ir vienlaicīgi apveltītas ar cietās vielas kristālam un šķidrumam raksturīgām īpašībām. No vienas puses, tas ir šķidrums ar tam raksturīgo plūstamību un tā viskozitāte mainās no ūdens līdz biezas eļļas viskozitātei atkarībā no kristāla tipa. Tajā pašā laikā tiem piemīt cieto kristālu raksturīgā optisko, elektrisko, magnētisko, termisko un mehānisko īpašību anizotropija.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register