Ievads
Visos laikos cilvēkam ir bijusi viena un tā pati funkcija- piedzimt, iziet visus dzīves posmus (bērnība, pusaudža vecums, brieduma gadi un vecums), strādāt, izveidot ģimeni, radīt bērnus un nomirt. Visi sāk dzīvi ar vienādiem noteikumiem, taču apstākļi var būt dažādi (piemēram, kādā ģimenē piedzimst, materiālais stāvoklis). Visi dzīvo pēc vienādiem noteikumiem un likumiem. Jau bērnībā mēs iemācamies caur vecākiem, medijiem kas ir labs un kas nē. Taču nevienādu apstākļu dēļ (piemēram, kādā ģimenē piedzimst, materiālais stāvoklis), šis viedoklis par noteikumiem var atšķirties.
Rakstot šo referātu es gribēju uzzināt kas ir deviance un kas to var veicināt. Kur šodien mēs varam ar to saskarties; kā deviance ietekmē šodienas sabeidrību, un kā sabiedrība ietekmē deviantu.
Mūsdienās sabeidrība devianci uzskata par lielu problēmu, kas degradē sabiedrību. Bet kur patiesībā slēpjas problēma? Vai pati sabiedrība nav tā, kas veicina devianci, izslēdzot deviantus no sabiedrības. Mēs ikdienā nevēlamies saskarties ar tiem, kas pārkāpj likumus, un nicinam tos, kas ir atšķirīgi. Varbūt tas tikai palielina deviances ietekmi uz mums?
Galvenokārt vēlējos noskaidrot to robežu, kas ir starp normām un devianci.
Kas ir deviance
Deviance ir jebkura rīcība, kas pārkāpj kultūras normas. Lai gan šis definējums ir ļoti īss, tas iekļauj plašu deviances pētīšanu. Vispirms, lai izprastu, kāpēc deviance ir izteikta ar negatīvu nozīmi ir jāizprot, kas ir normas.
…