Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:567990
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.02.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Used
Extract

Modernitātes teorija asocējas ar Frankfurtes skolu un Herberta Markūzes (1964) darbiem, kas reducēja modernitāti līdz tās negatīvajiem aspektiem- tā tika uztverta kā slēgta un totalitāra varas sistēma.

Politiskā subjekta fragmentācija
Modernitātes diskursā ir izveidojies Pats (self) kā aktīvs aģents, kurš pretojas valsts spēkam un ievieš politisku pašrealizācijas projektu. Tā ir liberācija/atbrīvošanās no uzspiestajām struktūrām, principā no valsts un baznīcas uzliktajiem grožiem. Līdz ar to sākot ar 20.gs. politiskajā subjektā parādās nesaskaņas – notiek politiskā subjekta fragmentācija.
Apdraudēta ir autonomā Patības izdzīvošana masu sabiedrības apstākļos. Jo moderno subjektu veidoja ražotāju sabiedrība, bet tagad tā ir pārvērtusies par patērētāju sabiedrību, kurā lietu ražošana vairs nav saistīta ar radošo garu. Draudi cilvēku autonomijai nāk ne tik daudz no valsts un baznīcas, kā no tirgus, urbanizācijas, vides iznīcības, izmaiņām informācijas un kultūras produktu izmantošanā un identitātes politikas (piem., saistība ar dzimumu un rasi). Draudus sagādā arī indivīda pašizpausmes veids. Autonomijas problēma ir tāda, ka indivīds, jeb politiskais subjekts, vairs nav pašpietiekams.
Apšaubāma ir Paša autonomijas saskaņotība tā personiskajās un kolektīvajās izpausmēs. Nav vairs ticības abstraktai un universālai personai: Patības diskursi ir radījuši vairākas patības. Un tāpēc šajā pluralitātes, atšķirību un identitātes heterogenitātes pasaulē vairs nepastāv tāda „tautas suverenitāte” (augstākā vara), jo pati suverenitāte vairs nav saskaņota vienā vienotā principā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1120627
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register