1.Izlases metodes jēdziens.- pētīšanas metode, ar kuru, novērojot daļu no pētāmā objekta vienībām, iespējams iegūt reprezentīvus pētāmo objektu raksturojošus rādītājus.
2.Izlases novērošanas priekšrocības.- 1)ievērojami ieekonomēt naudas līdzekļus un darbaspēku, 2)paātrināt nepieciešamo datu ieguvi, 3)paplašināt novērošanas programmu, 4)samazināt nepieciešamo darbinieku skaitu, 5)izstrādāt un precizēt kopas pilno novērošanu.
3.Izlases kopas jēdziens - izlase ir ģenerālkopas kopas daļa, kura ir izdalīta statistiskai novērošanai, lai spriestu par visas ģenerālkopas īpašībām. Vai arī apsekojumam atlasītā vienību kopa.
Ģenerālkopas jēdziens.- vienību kopa, no kuras notiek atlase.
4.Izlases metodes kā statistikas metodes būtība.- zinātniski pamatotas statistikas metodes, ar kuru palīdzību: 1)izveido izlasi, atlasa novērojamās vienības no visām ģenerālkopas vienībām, 2)organizē izlases novērošanas procesu un veic specifisku, tikai ar izlasi saistītu datu apstrādi, iegūtos secinājumus vispārina uz ģenerālkopu, 3)aprēķina izlases reprezentācijas kļūdas, vērtējuma intervālus un novērtē iegūtos rezultātus kopumā.…