Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:367890
 
Author:
Evaluation:
Published: 06.05.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Psiholoģiski stress tiek definēts kā trauksmes stāvoklis, kas rodas, kad notikumi vai atbildība pārsniedz cilvēka galā tikšanas spējas, bet fizioloģiski kā ķermeņa reakcija uz jebkādām prasībām, kurām ir jāpielāgojas, neatkarīgi no tā, vai tas izraisa mūsos prieku vai sāpes.
Vārds “stress” ikdienā izraisa negatīvas asociācijas vairumam cilvēku. Stresa teorijas pamatlicējs ir Kanādas ārsts Hanss Seljē. Mūsdienās ir sastopamas vairākas stresa definīcijas, bet tās visas vieno atziņa, ka stress rodas no neatbilstības starp izvirzītajām prasībām un to realizācijas iespējām.
Stress ir indivīda vispārēja – fizioloģiska, psiholoģiska, uzvedības un saskarsmes atbildes reakcija uz jebkura veida pārslodzi.
Stress (no angļu val. - spiediens, sasprindzinājums) ir gan prāta, gan ķermeņa resursu mobilizēšana, lai organisms spētu veikt nepieciešamās emocionālās un fizioloģiskās pārmaiņas.
Svarīgi atcerēties, ka stresa pēcdarbība uz cilvēku var turpināties arī tad, kad stresors ir pārstājis darboties. Piemēram, no rīta kāds uz mums ir sakliedzis, bet vēl pēc 3 stundām ir sajūta, ka neesam no tā attapušies.
Cilvēki uz stresu reaģē dažādi, tieši tāpat kā dažādi ir simptomi, kuri izraisa spriedzi. Biežāk sastopamās pazīmes par spriedzi ir: šaubas par sevi, vēlme padoties; vāja koncentrēšanās spēja, aizmāršība; nespēja kontrolēt domas; dusmas, viegla aizkaitināmība, bailes; trauksme; slikta dūša; biežas un nepamatotas galvassāpes, kakla un muguras sāpes, jo muskuļu saites nemitīgi saspringtas; nogurums, nervozitāte; traucēts miegs, murgi, bieža mošanās naktī; paaugstināta tieksme lietot alkoholu un smēķēt; izmaiņas ēšanas ieradumos; gremošanas slimības. …

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register