Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:961516
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Funkcija Pārsonsa skatījumā ir vispārējs un analītisks jēdziens, kas attiecās uz struktūras un procesa mijiedarbības rezultātiem. Tas ir vispārējs jēdziens, kas raksturo sistēmas saglabāšanai nepieciešamos apstākļus. Process atspoguļo sistēmas stāvokļa vai daļu izmaiņas, savukārt struktūra tiek skatīta kā attiecības starp sistēmas daļām, kas ir stabilas noteikta laika periodā. Pamatvienība, kas pēc Pārsonsa domām jāpēta, ir indivīda rīcība.
Izejot no šīm definīcijām, Pārsonss uzskata, ka pastāv nemainīgs četru funkciju kopums, kas raksturīgs visām sistēmām: adaptācija (A), mērķu sasniegšana (G), integrācija (I), latentāte (L) jeb sistēmas saglabāšana. Visi kopā šie četri elementi pazīstami kā AGIL shēma.
Adaptācijas funkcijas būtība slēpjas tajā, ka sistēmai ir jātiek galā ar ārējās vides radītajām prasībām. Tai ir jāadaptējas apkārtējā vidē un jāpielāgo vide savām vajadzībām.
Caur mērķu sasniegšanu sistēmai ir jāprot noteikt savi prioritārie mērķi un tos sasniegt.
Integrācijas pamatbūtība ir sistēmas vajadzībā spēt koordinēt savstarpējās attiecības savu elementu starpā. Tai tāpat ir jāpārvalda pārējo trīs funkciju attiecības.
Latentā funkcija jeb sistēmas vērtību saglabāšanas funkcija vajadzīga, lai sistēma spētu uzturēt un atjaunot gan indivīdu motivāciju, gan kultūras veidus, kas rada un uztur motivāciju.
Pārsonss izstrādāja AGIL shēmu, lai to izmamntotu visos savas teorētiskās sistēmas līmeņos. Viens no šādiem līmeņiem ir organisma sistēma, kas pilda adaptācijas funkciju, pielāgojoties un mainot apkārtējo pasauli. Personības sistēma pilda mērķu sasniegšanas funkciju, nosakot sistēmas mērķus un mobilizējot resursus to sasniegšanai. Sociālā sistēma uzņemas integrācijas funkciju, kontrolējot sistēmas elementus, un visbeidzot kultūras sistēma pilda vērtību un sistēmas saglabāšanas funkciju, apveltot aģentus ar normām un vērtībām, kas tos motivē darbībai.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1115532
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register