Arhetipi - (gr. archetypos - pirmtēls) - terminu ieviesa šveiciešu psihoanalītiķis Karls Gustavs Jungs. Ar arhetipiem apzīmē universālus simboliskus tēlus, kas pastāv kolektīva apziņā. Piemēram, māte, varonis, ēna, ūdens, pamāte, zeme, ragana u.c. Šie motīvi patstāvīgi atkārtojas mītos, literatūrā, mākslā un citur.
Civilizācija - augsti attīstīta sabiedrība ar strukturētu darba dalīšanu, kas balstās uz saprātu, pārvaldes sistēmu u.c. Civilizācijas jau bija veidojušās no seniem laikiem, kur katram ir savi pienākumi. Terminam cieša saistība ar kultūras jēdzienu, jo civilizācija rodas no kultūras.
Kultūra - (lat. val. 'cultura' - apstrādāšana, audzināšana, izglītošana) - visaptveroša parādība. Cilvēki visu laiku kopj un kultivē pasaule, tādējādi arī radot kultūru. Kultūra visu laiku tiek radīta, un kultūra katram ir ļoti individuāla, tāpēc grūti tieši definēt, kas ir kultūra.
Kultūrdialogs - parādība, kurā tiekas cilvēks kā individuāla personība vienā pusē, bet pretējā dialoga pusē atrodas sabiedrība kā veselums. Kultūrdialogā abas puses cenšas savienot nesavienojamo, izprast personību un kopumu.…