Visi ūdens resursi uz zemes veido biosfēras sastāvdaļu – hidrosfēru / okeāni, jūras, ezeri, upes, ūdenskrātuves, purvi, pazemes ūdeņi, ledāji, sniegs un atmosfēras ūdeni/.
Visus ūdens krājumus uz zemes var iedalīt:
1) Šķidrajos -sālsūdens; saldūdens;
2) Cietajos – saldūdens;
3) Gāzveida – saldūdens;
Tiek uzskatīts, ka uz zemes ir ~ 1.5miljardi km3 ūdens, pie kam 93.96% ir sālsūdens, kura augstais sāļu daudzums / 35g/l / liedz izmantot šo ūdeni cilvēkam pārtikā, kā arī tehniskām vajadzībā. Tomēr visslielākais saldūdens daudzums ir sakoncentrēts Antarktīdas ledājos, Grenlandē, Arktikā. Tapēc tiek uzskatīts, ka izmantojamā saldūdens resursi uz zemes ir 0.2 – 0.3% no visiem ūdens krājumiem. Protams, ka ūdens resursu sadalījums pasaulē ir nevienmērīgs./ tropiskās zonas, tuksneši un stepes utt/ Tātad ūdens trūkums ir:
ģeogrāfiskais /klimata/ faktors;
antropogēnais faktors; /cilvēka darbības rezultātā samazinās izmantojamā saldūdens daudzums, ūdens tiek piesārņots vai nekvalitatīvi attīrīts/.
Tātad, lai saglabātu ūdens resursus uz zemes ir divi galvenie virzieni: regulēt adekvātu ūdens izmantošanu /taupīt/, un jaunu attīrīšanas tehnoloģiju izveide un ieviešana. Tās nav tikai vienas pilsētas, reģiona vai valsts problemas, tā jau ir globāla problēma.…