Ievads
Šī autora darbā var uzzināt par daudzām varas izpausmēm, piemēram, kāda tā ir, kam tā kalpo. Katrs cilvēks savā veidā tiek pie varas, kurš ar pareizu rīcību, bet kurš ar nežēlību. Taču visiem ir viens nosprausts mērķis iegūt lielāku varu savā valstī vai sabiedrībā.
Darba mērķis: aplūkot kādi ir varas iegūšanas veidi. Tas viss aprakstīts divās nodaļās:
1. Ceļš uz varu.
2. Kāda ir vara, un kam tā kalpo.
Darba uzdevumi:
1. Kā var varu iegūt?
2. Kādu cilvēku padara būšana pie varas?
3. Kāpēc vispār tiecas cilvēki pēc varas?
1. Ceļš uz varu.
Daži cilvēki vienmēr visos laikos ir centušies tikt pie varas, un katrs, protams, savā veidā. No Gaja Salustija Krispa darba var saprast dažus mērķus, kāpēc cilvēks vēlas tiekties pēc varas un ko tā var dot vai arī atņemt.
Visiem cilvēkiem vajag censties atšķirties no pārējiem, censties nenodzīvot savu dzīvi veltīgi [1, 5]. Ne visi cilvēki tiecas pēc varas, bagātības un slavas, jo tās dēļ starp cilvēkiem notiek kari un dažāda veida sacenšanās savā starpā [1, 20]. Bet kas viņi tādi ir, kuri ir savās rokās sagrābuši valsts vadību? Ļaundari, kuru rokas ir notraipītas ar asinīm, alkatīgi cilvēki, kuri tiecas dabūt tikai sev labumu no tā visa vai arī varbūt dažiem ir pienākuma apziņa. Lai arī kādu iemeslu vadīti viņi ir pie varas, viņi visi sacenšas savā starpā [1, 58].
…