Izveidot vektoriālā formā attēlotu pašorganizājošu sarakstu. Paredzēt procedūras: ListCurrentNpk, ListCurrentElement, FindNextElement, FindPriorElement, ListCreate, ListEmpty, ListTerminate, ListIsEmpty, ListIsFull, ListSize, FindElementKey, FindElementIth, InsertElement, DeleteElement, UpdateElement, ListSaveToFile, ListLoadFromFile.
2.Teorētiskais pamatojums.
2.1 Ievads
Lai varētu sāk apskatīt sarakstu kā datu struktūru, ir jāiepazīstas ar pamatjēdzieniem:
Dati - ir aktuāla informācija, piemēram, statistika, mērījumi, u.tml., ko izmanto par pamatu aprēķinos, diskusijās un lēmumu pieņemšanas procesā. Šajā gadījumā dati ir informācija, ko apstrādājam kā vektoriālā formā attēlota pašorganizējoša saraksta elementus.
Programmas projektēšanas procesā tika precizēta datu struktūra, tās uzbūve, kā arī datu apstrādes algoritmi.
Datu struktūra - ir cieši saistīta ar datu tipa jēdzienu. Datu tips ir termins, ko lieto, lai klasificētu datus. Datu tips ir tādu vērtību kopums, kuram ir kopīgas īpašības, kā arī operāciju kopums šo vērtību apstrādei. Programmā GDIVPSAR tiek izmantota datu struktūra - saraksts. Sarakstam kā vērtību kopumam ir kopīgas īpašības un ir arī noteikts vērtību apgabals. Ja pieņemam, ka šis saraksts ir veidots kā iedzīvotāju saraksts, tad ir divi ierakstu lauki - atslēglauks, kuru var uzskatīt arī par personas identifikācijas numuru, un datu lauki, kurus pieņem par noteiktās personas vārdu un uzvārdu.…