Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:323311
 
Author:
Evaluation:
Published: 12.01.2010.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Etniskā vide un migrācijas procesi.
Migrācija izpostīja ierastos saimniekošanas veidus un tradīcijas, daudz cilvēku gāja bojā, bet vienlaikus tas veicināja jaunu teritoriju apgūšanu.
Viduslaikos vērojamas milzīgas pārmaiņas Eiropas etniskajā kartē. Etnosu izzušana, asimilācija vai maiņa izskaidrojama ar politiskajām, sociālajām un saimnieciskajām atšķirībām.
Viduslaikos saskatāmi vairāki iedzīvotāju migrācijas posmi:
1. Lielā tautu staigāšana 4.-6.gs. To izraisīja ģermāņu ciltis, kuras nebija atradušas patstāvīgu dzīves vietu. Izšķirošo impulsu deva no Āzijas iebrukušo klejotāju- huņņu un alānu ielaušanās Eiropā. Īsā laika posmā Eiropas teritorijā pārvietojās desmitiem tautu, kuras savā starpā karoja, asimilēja cita citu. Lielās tautu staigāšanas laikā notika sadursmes starp romiešu un barbaru sabiedrībām, kuras rezultātā ne tikai beidza pastāvēt Rietumromas impērija, bet tika iznīcināti visi romiešu politiskie un tehniskie sasniegumi. Lielo tautu staigāšanu var uzskatīt par iedzīvotāju migrāciju, kas spēcīgi ietekmēja viduslaiku sabiedrības veidošanos.
2. vikingu laikmets 8.-11.gs. Vikingu sirojumu cēloņi meklējami Skandināvijas ģeogrāfiskās vides īpatnības, zemes mantošanas kārtībā un fiziskā darba noniecinājumā. 9.gs.Izveidojās Normandijas hercogiste. 11.gs., lai cīnītos pret arābiem Vikingi ieradās Dienviditālijā, kur pēc neilga laika izveidoja Sicīlijas karalisti. Jaunajās zemēs sajaucās vietējas un vikingu saimnieciskās un politiskās tradīcijas, veidojot jaunu sabiedrību.
3. vācu spiediens uz austrumiem 10.-11.gs. Vācu impērijas izveidojās 10.gs., tās ķeizari uzskatīja par savu galveno uzdevumu pakļaut slāvu zemes. Tas izraisīja ilgstošas sadursmes , kurās gāja bojā tūkstošiem slāvu, un lielas teritorijas palika neapsaimniekotas. Vācieši sāka šo zemju kolonizāciju, nomitinot tur vācu zemniekus.
Lielākajā daļā jauniegūto zemju vara nonāca vācu rokās, kuri vietējos iedzīvotājus izmantoja savas labklājības celšanai. Attīstītajos viduslaikos tas kļuva par strīdu teritorijām starp Vācu Svēto impēriju un Viduseiropas zemju valdniekiem.

Lauksaimniecība

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register