Notikumi liek daudziem nojaust, ka pie slepkavībām ir vainojams Makbets. Tie novēršas no viņa un kā Makbetu, tā arī viņa sievu sāk nomākt arvien lielāki sirdsapziņas pārmetumi. Emocionālais pārdzīvojums un spiediens pret abiem kļūst neizturams, kā rezultātā Makbeta sieva izvēlas izdarīt pašnāvību, savukārt pats Makbets apjauš savu nolemtību un mirst, zaudējot savu galvu.
Raganas ieviesa Makbeta prātā ideju par karaļa titulu, taču nav iespējams zināt kā būtu izvērsušies notikumi, ja viņš nebūtu tās sastapis. Varbūt Makbets nebūtu pieredzējis iespēju sēdēt karaļa tronī, taču, manuprāt, tik pat liela ir iespēja, ka ceļš pie varas varēja nebūt piepildīts ar neģēlībām un vardarbību. Apkārtējo izdarītais spiediens var ietekmēt indivīda rīcību, taču rīcība tomēr ir katra paša atbildība.
Šekspīra lugas par Hamletu un Makbetu rosina to lasītājus aizdomāties par izvēles atbildību un sekām, ar kurām var nākties saskarties, izlemjot par labu kādam no dzīves ceļiem. Šis ir laikā neizmērām temats, tāpēc Šekspīra darbi ir iecienīti arī mūsdienās. Katram cilvēkam var nākties saskarties ar dažādām kaislībām un aicinājumiem, kas ir pretrunā ar iekšējām un fundamentālām vērtībām, un šīs Šekspīra lugas, manuprāt, attēlo vienus no ekstremālākajiem iznākumiem jeb sekām.
…