Zilā krāsas simbolizē garīgumu. Pretēji sarkanajai krāsai tā ir vēsa un vairākumā gadījumu noskaņo cilvēkus uz pārdomām. Apziņas dzīļu psiholoģijas pasrtāvji to saista ar dvēseles atbrīvošanos, vieglu, nesaspringtu un pārdomātu dzīves ievirzi. Tā ir debesu krāsa, G. Heincs-Kors izsakās, ka zilā esot „visdziļākā un nemateriālā krāsa, patiesības medijs, nākosā tukšuma caurspīdīgumu: gaisā, ūdenī, kristālā un dimantā.” Tādēļ zilā krāsa ir debesjuma krāsa. Politiskajā simbolikā zilo krāsu piedēvē liberāļiem. Islāms zilo krāsu tiek piesaistīta planētai Merkuram un metālam alvai. Islāma zilā krāsa tika vērtēta tās transcendentālā, mistiskā rakstura dēļ, veļ tiek uzskatīta par mistiskās apceres krāsas, pietuvināšanās dievišķajai būtībai. Senajā Ēģiptē zilā krāsa nozīmēja patiesību. Tāpēc augsti tika vērtēts zilais akmens – lazurīts.
Zilās krāsas vispārēja nozīme – debesis, noslēpumainību, misticismu, svētumu, garīgumu, pastāvību, taisnīgumu un pilnību.
Zilās krāsās nozīme reliģijās un mācībās ir patiesība, intelekts, gudrība, lojalitāte, pastāvība, bezgrēcība, tīri nolūki, laba reputācija, dvēseles plašums, miers, apcere, vēsums. Dziļumi, ūdeņi, sievišķā ūdens, stihija, pirmatnējā vienkāršība. Bezgalība telpa, kas būdama tukša, var saturēt visu. Ķīnā kā debesu zilā, Lielās Mātes, Debesu valdnieces krāsa, dievību un debesu spēka krāsa attēlots kā Zilais pūķis. Senajā Ķīnā zilā krāsa simbolizēja Pavasara Gadalaiku, Austrumu debespusi, Jupitera planētu un pūķi kā dzīvnieku-simbolu.
Zilā krāsas Psihofizioloģiski ietekme. Krāsa būtiski ietekmē cilvēka psihisko stāvokli. Krāsas iedarbojas uz jūtām, nevis loģiku. Zilā krāsa uz acs tīkleni attālina un samazina priekšmetu. Zilā rada ir pasīva, Nomierina un pat nomāc nervu sistēmu, tāpēc mazina trokšņu, karstuma, putekļu un citu kairinājumu iespaidu. Labi saglabā krāsainību arī redzeslauka malās.
…