Autores komentārs:
Mūsdienu straujajos globalizācijas procesos notiekošā starptautisko biznesu veidošana un dibināšana sev līdzi nes izmaiņas arī taksācijas jomā. Ikviens biznesmenis, kurš izlaužas cauri savas valsts robežām ir ieinteresēts arī citā valstī veikt uzņēmējdarbību bez sarežģījumiem. Visvairāk to skar tieši nodokļu politika un starptautisko nodokļu plānošana. Tādēļ nodokļu plānošanas speciālistiem arvien jāstrādā pie jaunu un efektīvāku likumu izveidošanas, kas būtu labvēlīgi jaunajiem starptautiskās biznesa arēnas censoņiem.
Aktīvi notiek rezidenta valstī esošo uzņēmumu meitas uzņēmumu dibināšana vai partnersabiedrību izveide citās valstīs. Tas ir izdevīgi, jo bieži vien tas sola ātru un rentablu uzņēmuma attīstību.
Lielā mērā nodokļu optimizācijai palīdz starptautiskās organizācijas un līgumi, ko slēdz valstis. Piemēram, tāda organizācija kā OECD ir īpaši ieinteresēta, lai ekonomisko aktivitāšu process starptautiskajā arēnā kļūtu juridiski vienkāršāks. OECD cīnās arī pret nodokļu dubulto uzlikšanu, jo tā ir par šķērsli veiksmīgai kapitāla,darbaspēka,preču un pakalpokjumu plūsmai, kā arī vieksmīgai biznesa aktivitāšu norisei dažādās valstīs.
…