Žiroskopisko efektu izmanto zemes urbumu izmeklēšanai. Žiroskopa asi savieto ar sensoru, kura signāli tiek apstrādāti virszemē. Zīm. parādītas urbuma līdzenuma izmaiņas, kuras arī cenšas atrast ar žiroskopa palīdzību. Kā redzams zīm., žiroskopa korpuss ir ieliecies urbuma izliekuma dēļ, bet sarkanais rotors nav mainījis savu stāvokli, tātad tā ass ir(zilā) ir pārvietojusies no sensoru vidus un sensora labo pusi. Tā arī atrod urbuma izliekumus.
Vēl viens interesants piemērs – automašīnas stabilizācijas sitēma. Tās loma ir šāda- laikā, kad automašīna brauc lejā no kalna, vadītājs piebremzē, lai ievērotu atļauto ātrumu, tomēr uz auto darbojas zemes pievilkšanās spēks, kas liek akselerometram pārsniegt patieso ātrumu. Žiroskops ievieš korekciju, ņemot vērā leņķisko ātrumu , kas palīdz ieviest nepieciešamās korekcijas.
Nobeigumā vēlos teikt, ka žiroskopam, ierīcei, kas veidojusies pateicoties rotēšošai ripai, ir liela nozīme mūsdienās. Ir pamats domāt, ka šī ierīce būs plaši izmantota arī turpmākajos tehnoloģiju attīstības procesos.
…