Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:373400
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.01.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

Pirmās divas stadijas – nekāda īpaša uzvedība attiecībā uz pazudušajiem priekšmetiem.
Novēroti tiek jaundzimušie bērni, to reakcija uz gaismu, skaņu, redzes lauku u.c. Garšas, redzes, skaņas vai taustes tēli, kad bērns pārstāj zīst, redzēt, dzirdēt vai satvert, viņam liekas eksistējam kā no darbības neatkarīgi pastāvīgi objekti, kurus tas vienkārši atrod ārpusē. Pirmās divas stadijas raksturo uz pazudušajiem priekšmetiem attiecināmas jebkādas specifiskas uzvedības trūkums.
Trešā stadija – akomodācijas kustības turpinošas uztvertās pastāvības sākums. – pazudušo priekšmetu aktīvas meklēšanas un satveršanas sākums. Pieci darbības veidi: vizuāla akomodācija straujām kustībām, pārtrauktā satveršana, atliktā reakcija, neredzamā veseluma atjaunošana, sākot no kādas redzamas daļas, percepciju traucējošo šķēršļu novākšana. Bērnam vēl it kā nav saite starp dieviem cikliem – satvert lietu, kura pazūd no viņa redzes lauka, ja šī lieta neilgi pirms tam nav bijusi saskarē ar viņa rokām.
Ceturtā stadija – aktīva pazudušā priekšmeta meklēšana, ņemot vērā redzamās pārvietošanās secību. Meklē jau ārpus uztveres lauka. Bērns priekšmetu meklē tikai īpašā pozīcijā – tajā, kurā pirmoreiz priekšmets tika paslēpts un atrasts., ar laiku – tās jau var būt vairākas vietas, kur priekšmets ir bijis – tiek pārbaudītas visas. Ietekmē atmiņas nepilnības – bērns vēl visas vietas secīgi neatceras.
Piektā stadija – bērns jau ņem vērā priekšmeta pārvietošanās secību. Notiek pakāpeniska telpisko attiecību apgūšana, tomēr viņš vēl neveido savstarpēji saistītu telpisku grupu. Priekšmets bērnam vēl nav tas pats, kas mums.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register