Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:260026
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.04.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
1.  Latvijas banku sistēmas veidošanās un reditēšanas pamatprincipi   
1.1.  Banku sistēmas veidošanās Latvijā   
1.2.  Banku sistēmas attīstība Latvijā pēc 1991.gada   
1.3.  Kreditēšanas pamatprincipi   
2.  Kredītu ieguldījumu analīze   
2.1.  Darbs ar potenciālo klientu vai potenciālo jauno saistību   
2.2.  Latvijas Komercbanku prasības pret klientim par biznesa plāna sastādīšanu   
2.3.  Izsniegto kredītu uzraudzība   
  Secinājumi un priekšlikumi   
  Pielikumi   
Extract

XX gadsimts ir raksturojams ar straujām izmaiņām kā sabiedriski politiskā, tā arī ekonomiskajā dzīvē. Attīstītās valstīs uz pirmo plānu iznāk tādi motīvi kā pašreālizācija, cieņa, drošība. Finansu sfērā, kā arī citās svarīgās nozarēs, sāka parādīties tehnoloģija, kura balstās uz jaunāko datoru un mūsdienīgo sakaru izmantošanu, klientu vajadzību apmierināšanai. Par tipisko mūsdienas finansu pakalpojumu kļuva kreditēšana. Protams, Latvijā kreditēšanas līmenis vēl nav sasniedzis pasaules attīstītas valsts līmeni un atrodas apmēram 40 % no kredītiestādes aktīviem (pasaulē ap 80 %).

Kreditēšana pilda svarīgas funkcijas ekonomikā. Viena no svarīgākām ir pārvaldes funkcija: ar kredīta palīdzību tiek nodrošināta kapitāla pārdale saimniecībā, to novirzīšana no vienas nozares otrā, no vieniem īpašniekiem pie otriem. Pateicoties tam, kļūst iespējama ražošanas paplašināšana ārpus pašu kapitāla ietvariem, ekonomiskās attīstības iespēja un līdzekļu koncentrācija izdevīgākos un perspektīvākos virzienos.

Vēl viena svarīga kredīta funkcija ir naudas aprites regulēšana saimniecībā un ekonomiskajos procesos. Ar bankas regulēšanas mehānisma palīdzību tiek ieguldīti kredītu resursi, sašaurināta vai paplašināta naudas aprite. Tas savukārt paplašina vai samazina maksātspējīgo pieprasījumu. Kredīta regulējošā funkcija ir cieši saistīta ar citu ekonomisko instrumentu darbību – finansu un cenu mehānismu.

Ņemot vērā, ka 1998.gadā kopējais komercbanku izsniegto kredītu apjoms ir sasniedzis 732,6 milj.latu un speciālie uzkrājumi nedrošiem parādiem – 44,7 milj.latu, kas sastāda 6,1% no kredītu apjoma, un novērtējot kreditēšanas kā finansu pakalpojuma arvien pieaugošo svarīgumu, izvēlēta Diploma darba tēma: Latvijas komercbanku kreditēšanas pamatprincipi.

Diploma darba mērķis ir aprakstīt kredīta veidus un formas, analizēt kreditēšanas pamatprincipus, sniegt dažus statistiskos datus un izdarīt secinājumus.

Kā pētījuma metodes kalpo monografijas un faktoru analīzes metodes,kā arī personīgā pieredze. Darbā izmantota speciāla literatūra, Latvijas Republikas likumdošanas akti, Latvijas Bankas Padomes un Valdes Lēmumi, kā arī Latvijas Komercbanku asociācijas un dažu Komercbanku nepublicētie materiāli un informācija.
1. Latvijas banku sistēmas veidošanās un
kreditēšanas pamatprincipi

1.1. Banku sistēmas veidošanās Latvijā

Latvijā kreditēšanas sistēma sāka veidoties XIX.gadsimtā, kad 1802.gadā tika nodibināta Vidzemes muižnieku kredītsabiedrība. Nākošā 1830.gadā bija Rīgas pilsētas krājkase. Tad 1867.gadā – Biržas banka un 1872.gadā - Rigas komercbanka. Līdz 1913.gadam Latvijā darbojās 201 kredītu kooperativās sabidrības.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register