NOBEIGUMS
Bakalaura ietvaros ir iegūti dati par ķīniešu izcelsmes iedzīvotāju mājaslapu lietošanas paradumiem Latvijā. Darba teorētiskajā daļā tika apkopota informācija par cittautiešu iedzīvotājiem Latvijā, mājslapu lietojuma paradumiem, interneta lietotāju iespējamajiem mediju efektiem, mediju lomu integrācijā, saistot to ar cittautiešu iedzīvotājiem Latvijā, mājaslapu nozīmi integrācijas procesā un mediju lietojuma un apmierinājuma teoriju. Teorētiskajā daļā apskatītā informācija ļāva izprast interneta lietošanas nozīmi un to saistību ar cittautiešu iedzīvotājiem Latvijā, integrāciju, kā arī teorētiskās daļas informācija palīdzēja izveidot anketu un fokusgrupu diskusiju vadlīnijas, lai vieglāk varētu sasniegt darba izvirzītos mērķus un atbildēt uz pētnieciskajiem jautājumiem.
Pētījumā kā kvantitatīvā metode tika izmantota anketēšana. Ar anketas palīdzību tika iegūti dati par mājaslapas ar saturu par Latviju un aktualitātēm valstī, lietošanas paradumiem, kā arī to ietekmi uz integrāciju Latvijas sabiedrībā un mērķauditorijas viedokli par audiorijas lietoto mājaslapu saturu. Kopā tika aptaujāti 100 ķīniešu izcelsmes iedzīvotāji Latvijā. Pētījumā kā kvalitatīvā metode tika izvirzīta fokusgrupu diskusija, kas palīdzēja iegūt sīkākus datus par tēmu. Pateicoties veiksmīgai anketas izstrādei un fokusgrupu diskusijām, darbā izvirzītie mērķi tika sasniegti.
Viens no izvirzītajiem mērķiem bija noskaidot, kādi ir ķīniešu izcelsmes iedzīvotāju mājaslapu lietošanas paradumi Latvijā. Autore koncentrējās tikai uz mājaslapas ar saturu par Latviju un aktualitātēm valstī, kas palīdz integrēties sabiedrībā ķīniešu iedzīvotājiem Latvijā. Kā lietošanas paradumus esmu definējusi mājaslapu lietošanas biežumu, mērķi un lietojuma pamatojumu, pirmā izvirzītā mērķa pamatojums sasaucas arī ar pirmo pētāmo jautājumu. …