SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Secinājumi:
1. Bakalaura darba mērķis ir sasniegts, izpētīt mājsaimniecību ienākumu rādītājus Latvijā no 2010 - 2015.gadam, lai izvērtētu ienākumus un dzīves kvalitāti Latvijas mājsaimniecību vidū;
2. Hipotēze ir pierādīta, mājsaimniecību nodrošinātības struktūras un dinaminas izmaiņas uzlabo mājsaimniecību dzīves līmeni Latvijā.Ar katru gadu palielinās mājsaimniecību ienākumi un kopā ar to arī parādās iespējas uz atpūtu vai iespējas nodrošināt sevi ar pirmās nepieciešamības lietām; Sešu gadu laikā ienākumi palielinājās par 43%, samazinājās par 0,4% tēriņi saistīti ar mājokli no rīcībā esošiem ienākumiem, divreiz izauga mājsaimniecību skaits, kuras var atļauties katru gadu vienu nedēļu atpūsties ārpus mājām un mājsaimniecību skaits , kuras bija parādā par komunālajiem maksājumiem samazinājās no 23% līdz 15%.
3. Iedzīvotāju ienākumi sastāv no ieņēmumiem no algotā darba, ieņēmumiem no pašnodarbinātības un sociālajiem transfertiem;
4. Mūsdienās dzīves kvalitāte ir komplekss koncepts, kurš ietver savstarpējā mijiedarbībā esošus „objektīvos” un „subjektīvos” rādītājus dažādās dzīves jomās.
5. Dzīves līmenis ir bagātības, komforta, materiālo preču un vajadzību līmenis, kas pieejams konkrētai sociālekonomiskai klasei vai noteiktam ģeogrāfiskajam apgabalam.
6. Nabadzība ir ekonomiska rakstura īpašība, kura raksturo atsevišķa indivīda vai sociālas grupas trūkumu pēc primārās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem.
7. Latvijas normatīvajos aktos ir noteikts, kas ir „trūcīga persona" un „maznodrošināta persona" , bet termins „nabadzība" Latvijas likumdošanā nav definēts.…