Tātad, bakalaura darba mērķis ir izpētīt no socioloģijas viedokļa pirmsskolas vecuma bērnu māmiņu sociālās darbības modeļus nodarbinātības jomā un izstrādāt rekomendācijas sociālās politikas veicējiem.
Lai sasniegtu augstākminēto mērķi, bakalaura darba izstrādes gaitā būs jārisina šādi uzdevumi:
1)noteikt pirmsskolas vecuma bērnu māmiņu sociālās darbības izpētes metodoloģisko pamatu, balstoties uz socioloģijas teorijām;
2)analizēt Latvijā un ārzemēs veikto pētījumu rezultātus par pirmsskolas vecuma bērnu māmiņu sociālo darbību nodarbinātības jomā;
3)realizēt patstāvīgu socioloģisko pētījumu, kura objekts būtu Daugavpils pilsētas pirmsskolas vecuma bērnu māmiņas.
Lai risinātu izvirzītos uzdevumus, tiks izmantotas šādas vispārzinātniskās, kā arī socioloģiskās metodes:
1)zinātniskas literatūras analīzes metode;
2)salīdzinošās analīzes metode;
3)loģiskās analīzes un sintēzes metode;
4)patstāvīgas kvantitatīvās aptaujas (anketēšanas) analīze;
5)datu apstrāde SPSS programmā1 ar dažādām metodēm: biežumu analīze, vidējo lielumu analīze, krostabulāciju analīze, korelāciju analīze.
Bakalaura darba pētījuma objekts ir pirmsskolas vecuma bērnu māmiņas.
Bakalaura darba pētījuma priekšmets ir pirmsskolas vecuma bērnu māmiņu sociālā darbība nodarbinātības jomā.
Bakalaura darba pētījuma hipotēze: sociāli un ekonomiski visefektīvākais māmiņu sociālās darbības modelis nodarbinātības jomā ir kompromisa modelis, kas harmonizē gan ģimenes, gan sabiedrības intereses, taču izvēloties tradicionālās mājsaimnieces modeli, māmiņas bieži kompensē ar to savu zemo konkurētspēju darba tirgū un otrādi – izvēloties darbinieces-profesionāles modeli, sievietes bieži kompensē savas problēmas ģimenes dzīvē. …