Secinājumi
Pētījuma mērķis bija noskaidrot vecāku līdzdalību bērna attīstībā no dzimšanas līdz 3 gadu vecumam. Analizējot un apkopojot iegūtos datus, var secināt, ka mērķis ir sasniegts. Veiktais pētījums kopumā ļauj secināt, ka izvirzīta hipotēze ir apstiprināta - vecāki pietekoši piedalās agrīna vecuma bērna attīstībā.
Pamatojoties uz šī darba praktisko pētījuma daļu var veikt secinājumus:
1. Apkopojot pētījuma rezultātus, autore secina, ka pietekoša vecāku līdzdalība bērna attīstībā ir atkarīga no ģimenes statusa, jo pētījuma respondenti bija izvēlēti pēc nejāušības principa, no dažādiem sociālajiem grupām, 59 % respondentu uzmanīgi seko bērna attīstībai.
2. 82 % respondentu uzskata, ka primārās veselības iestādes māsa vienmēr atrod laiku, lai konsultēt vecākus bērna attīstības jautājumos. Māsa izglīto un informe vecākus, pavada pietiekoši daudz laika, lai risinātu jautājumus, kas skar bērna attīstību.
3. Analīzejot atbildes uz aptaujas anketu, darba autore secina, ka respondenti zina, labi izglītoti par bērna attīstību no dažādiem informācijas avotiem. 76 % respondentu saņēma informāciju pie medicīnas darbiniekiem.
4. Vecākiem ir izpratne par ekskluzīvas zīdīšanas neapšaubām priekšrocībām bērna attīstības veicināšanā. 73 % vecāku salīdzinoši ilgi (no 6 mēn. līdz 2 gadiem) baroja savu bērnu ar krūti.
5. Lai veicinātu labāku bērna attīstību, ar bērnu svarīgi nodarboties, pievērst pietiekami daudz uzmanības un laiku bērnam. Respondentiem ir priekšstats par attīstības veicinošajiem faktoriem: 86 % respondentu uzskata, ka bērna attīstībai ir nepieciešama masāža; 56 % uzskata, ka piemērotas vecumam attīstošas rotaļlietas. Pavadot pietikoši daudz laiku ar bērnu, var redzēt viņa ātrāku fizisku un psihoemocionālu attīstību.
6. Neskatoties uz to, ko vecāki ir diezgan labi informēti bērna attīstības jautājumos, 57 % respondentu gribētos uzzināt vairāk informācijas par bērna attīstības veicinošiem faktoriem.
…