Secinājumi un ieteikumi
Bakalaura darba pētījuma ietvaros autore atklāja, ka Rēzeknes pilsētā mājas aprūpētajam nākas patērēt daudz laika, lai pārvietotos no viena aprūpējamā pie otra plašās teritorijas un lauku rajonu dēļ, un tāpēc mājas aprūpētājs spēj nodrošināt aprūpi mājās tikai 4-5 cilvēkiem dienā.
Katram aprūpētājam aprūpējamo skaits ir atkarīgs no noteiktā aprūpes līmeņa. Piemēram, ja tiek noteikta 1. līmeņa aprūpe mājās (apmeklējums 1 reizi nedēļā), tad aprūpētājs vidēji nedēļā var aprūpēt 4 – 5 cilvēkus, kas arī reāli Rēzeknes pilsētā tiek nodrošināts. Taču gadījumos, kad klientiem noteikts augstāks (2 – 5) aprūpes līmenis, un klientu apmeklējumi nepieciešami vairākas (2 – 5) reizes nedēļā, aprūpētāju ir par maz, lai pilnībā tiktu nodrošināts aprūpes mājās pakalpojums.
Veciem cilvēkiem ir grūtības nokļūt pie ārsta. Un tā kā vecie cilvēki pārsvarā ir vientuļi, viņiem ir grūti piekļūt veselības aprūpes pakalpojumam. Ar aprūpes mājās pakalpojuma uzlabošanu, piemēram, mobilās palīdzības brigādes izveidošanurēzeknes pilsētā, tiktu dota iespēja saņemt šos veselības aprūpes pakalpojumus personas dzīvesvietā, jo mobilās palīdzības brigādē nepieciešamš iekļaut arī mediķus/feldšerus.
Diemžēl Rēzeknes pilsētas pašvaldībai nav pietiekami finanšu resursi, lai paplašinātu aprūpes mājās pakalpojumu un nodrošinātu lielāku skaitu profesionāļu piesaisti klienta dzīvesvietā.
Ņemot vērā iepriekš minēto, autore sava diplomdarba ietvaros ir analizējusi mobilās palīdzības brigādes pakalpojumu veciem cilvēkiem aprūpei mājās teorētiskos aspektus, sociālos pakalpojumus Rēzeknes pilsētā, kā arī aptaujājušas pašus aprūpes mājās pakalpojumu saņēmējus un sniedzējus, secinot, ka Rēzeknes pilsētā mobilās palīdzības brigāde vecu cilvēku aprūpei mājās varētu kalpot par efektīvu risinājumu aprūpes mājās reorganizācijai un attīstībai, tādējādi jau laicīgi mazinot šķēršļus veco cilvēku integrācijai sabiedrībā un risinot aprūpes problēmas veciem cilvēkiem, strādājot sociālajā nodaļā..
…