Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:115070
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.01.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Extract

Ar internetu uz tu, ar kontracepciju uz jūs – tā šobrīd var raksturot daudzus Latvijas pusaudžus. Aptaujas liecina, ka apmēram trešā daļa jauniešu neizsargājas no nevēlamas grūtniecības vai izvēlas nedrošus, pat veselībai kaitīgus paņēmienus.
Nezināšanas sekas – aborts
Lai gan mūsdienās pieejamas visdažādākās metodes, kas ļauj sievietēm pašām izvēlēties piemērotāko brīdi, kad visveiksmīgāk plānot grūtniecību un dzemdēt bērniņu, joprojām ik gadu Latvijā tiek veikti vairāk nekā
10 000 legālo abortu, turklāt apmēram 12% gadījumu tā bijusi pirmā grūtniecība. Diemžēl šādas smagas izvēles priekšā nonāk arī pusaudzes, piemēram, 2005. gadā abortu veica 374 meitenēm vecumā no 15 līdz 17 gadiem. “Meitenes bieži vien uzskata, ka nevar palikt stāvoklī mēnešreižu laikā vai kādā citā cikla dienā, interesējas, cik bieži var lietot avārijas kontracepciju, jo par nevēlamām sekām sāk domāt tikai pēc tam, kad ir uzsākušas seksuālas attiecības,” stāsta Latvijas ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas “Papardes zieds” jauniešu grupas koordinatore Dace Zaldāte. Arī Eiropas valstīs veiktais pētījums liecina, ka vairāk nekā trīs ceturtdaļas pusaudžu un jaunu sieviešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem pirms dzimumattiecību uzsākšanas nebija konsultējušās ar ginekologu vai citu speciālistu par piemērotas kontracepcijas lietošanu.
Bērnu un pusaudžu ginekoloģe Ilona Auziņa novērojusi, ka jaunas meitenes dažreiz apzināti nelieto kontracepciju, jo iedomājas, ka, laižot pasaulē bērniņu, varēs kompensēt mīlestības un uzmanības deficītu ģimenē. Pusaudžu vidū diemžēl ļoti populārs ir arī tāds “izsargāšanās” veids kā pārtrauktais dzimumakts, kas ir ļoti nedroša metode, it īpaši jauniem un nepieredzējušiem pāriem. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register