Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:148819
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.04.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Iespējamo kļūdu cēloņu, seku un bīstamības analīze (FMEA) vai tās paplašinājums, kas attiecas uz kritisko (C-critical) parametru analīzi (FMECA), ir sistēmas vai iekārtu kļūmju un to ietekmes uzskaitījums. Katrai iespējamai kļūmei tiek noteikts bīstamības rangs. Pie kļūmes veidiem tiek raksturoti iekārtas bojājumi vai kļūdas (vaļā, ciet, ieslēgts, izslēgts). Kļūmju sekas ir sistēmas atbildes reakcija vai avārija, ko izraisa iekārtas bojājums.
Iespējamā kļūdu un seku analīze (FMEA) ir procedūra, kuru veic, lai noskaidrotu un analizētu iespējamās kļūdas klasifikācijas sistēmā pēc smaguma vai neveiksmes ietekmes uz sistēmu. To plaši izmanto apstrādes rūpniecībā dažādos produkta dzīves cikla posmos un arvien vairāk to sāk izmantot arī pakalpojumu nozarē. Iespējamās kļūdad ir kļūdas vai nepilnības procesā, dizainā vai objektā, kas ietekmē klientu. Seku analīze attiecas uz šo nepilnību izraisošo seku izpēti.
Ar FMECA tiek identificēts katrs iespējamo kļūmju veids atsevišķi, kas tiešā vai netiešā veidā var novest pie nopietnas avārijas. Cilvēku kļūdas ar šo metodi parasti nepārbauda. FMECA nav efektīga gadījumos, kad vienlaicīgi ir iespējamas vairākas tehniskās kļūmes vai to kombinācijas. FMEA metode atšķiras ar to, ka neparedz kļūmju bīstamības ranžēšanu.
Iespējamo kļūdu un seku analīze var nodrošināt analītisku pieeju, piemēram, strādājot ar potenciālajiem novirzes režīmiem un ar to saistītiems cēloņiem. Apsverot iespējamās nepilnības projektēšanā, piemēram, drošība, izmaksas, veiktspēja, kvalitāte un uzticamība, inženierim ir pieejama liels informācijas daudzums par to, kā mainīt izstrādes / ražošanas procesu, lai izvairītos no šīm nepilnībām, kļūdām.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register