Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:882150
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.03.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Vērojot mūsu planētu Zemi no kosmosa, tā piesaista ar savu zilgano krāsu. Šo zilo caurspīdīgo krāsu veido atmosfēras slānis, kas ir viens no nosacījumiem, lai uz planētas pastāvētu dzīvība. Atmosfēra mūs apgādā ar gaisu, ko mēs elpojam, kā arī regulē globālo temperatūru, satur ozona slāni, kas kalpo kā filtrs pret nāvējošo Saules radioaktīvo starojumu.
Apmēram biljons gadu ozona molekulas atmosfērā ir sargājušas mūsu planētu, taču pēdējā pusgadsimta laikā cilvēka darbība ir sākusi apdraudēt to pastāvēšanu. Apmēram 90% no visa ozona daudzuma atmosfērā atrodas augstumā starp 10 un 40 km. Šo atmosfēras slāni sauc par stratosfēru. Ozons vēl ir arī troposfērā.
Viens no izplatītākajiem materiāliem, kas palīdz aizkavēt ozona slāņa sabrukšanu ir koksne. Koksne ir nozīmīga cīņā ar siltumnīcas efektu.
Zemes siltumnīcas efekts izsakās tā:
Saules gaisma izkļūst cauri atmosfērai un nonāk uz Zemes. Neredzamais infrasarkanais starojums tiek atstarots atpakaļ kosmosā. Dažas no atmosfēras gāzēm, kuras sauc par siltumnīcas gāzēm, neļauj starojumam aizplūst projām, bet atstaro to atpakaļ uz Zemi. Tādējādi Zeme saglabā siltumu. Ja tā nenotiktu, Zeme būtu mums pārāk auksta. Tā būtu par aptuveni 33 °C vēsāka nekā pašlaik: apmēram 18 °C. Viss ūdens uz planētas būtu sasalušā stāvoklī. Šis piemērs palīdz saprast, cik svarīgas ir siltumnīcas gāzes.
Veidi kādos koksnes izstrādājumi palīdz saildzināt klimata maiņu:
Oglekļa krātuve – visu koksnes lietderīgo laiku izmantot to un pēc tam ražošanas un mājturības atkritumu (koksnes) izmantošana par jaunu ražojumu izejvielām.
Aizstāt koksni – aizstāt pēc iespējas materiālus ar augstāku izmešu CO2 līmeni.
Atbrīvot uzkrāto enerģiju – sadedzināt kokus to lietošanas beigās tā ietaupot fosiliju kurināmo.
Meža platību pieaugums – plaša koksnes izmantošana veicina mežu atjaunošanu un tā meži veicina atmosfēras attīrīšanu no pieaugošā piesārņojuma.
Koksne ir ļoti izplatīts būvmateriāls. Daudzas valstis uztraucas par to, lai tiktu samazināts CO2 izmeši būvmateriālu ražošanā. Daudzviet tiek veikti pētījumi un tika pierādīts, ka zāģmateriāliem ir šis rādītājs zemāks (ar mīnusa zīmi) nekā ar citiem būvmateriāliem, jo zāģmateriālu ražošanā radītos CO2 izmešus kompensē koksnes saistītais ogleklis.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1180547
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register