Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:147693
 
Author:
Evaluation:
Published: 05.07.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 13 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    5
1.  Nekustamā īpašuma tirgus apskats    9
1.1.  Nekustamā īpašuma jēdziens un tā izpratne    9
1.2.  Nekustamā īpašuma tirgus jēdziens    12
1.3.  Nekustamā īpašuma tirgus veidi un īpatnības    16
2.  Latvijas nekustamā īpašuma tirgus un jauno mājokļu būvniecības analīze    25
2.1.  Pieprasījums un piedāvājums dzīvojamo platību tirgū    25
2.2.  Komercplatību tirgus    27
2.3.  Rūpnieciskās platības    29
2.4.  Tendences jaunu mājokļu būvniecībā    30
2.5.  Jauno projektu tirgus analīze    32
3.  Nekustamā īpašuma tirgu ietekmējošie faktori    43
3.1.  Demogrāfiskie faktori    44
3.2.  Mājsaimniecības ienākumu faktori    47
3.3.  Sociālie faktori    52
3.4.  Hipotekāro kredītu ietekme uz nekustamā īpašuma tirgu    55
3.5.  Monetārās politikas ietekme uz nekustamā īpašuma tirgu    60
4.  Nekustamā īpašuma tirgus attīstības tendences    64
4.1.  Dzīvokļi    65
4.2.  Individuālās dzīvojamās mājas    67
4.3.  Komercobjekti    69
4.4.  Biroji    70
4.5.  Ražošanas objekti    73
  Secinājumi un priekšlikumi    75
  Bibliogrāfisko norāžu saraksts    80
Extract

Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas valstī notiek intensīva valsts sabiedriskās iekārtas un ekonomikas pārkārtošana atbilstoši demokrātiskas valsts jēdzienam un principiem. Pēdējos četrpadsmit gados Latvijas ekonomika ir veikusi ceļu no totalitāras valsts pārvaldes sistēmas un centralizēti plānotas tautas saimniecības uz demokrātisku pārvaldi un tirgus ekonomiku.
Šajā posmā būtiskas izmaiņas ir piedzīvojusi valsts mājokļu politika un ar to saistītie procesi – dzīvojamo māju privatizācija un dzīvokļu tirgus attīstība. Būtisku ietekmi uz sabiedrības locekļu domāšanu atstāja dzīvojamo māju privatizācijas process un dzīvokļu tirgus darbības uzsākšana. Mūsu bijušās padomju sabiedrības izpratnē nekustamais īpašums neko nenozīmēja, jo tā mums vienkārši nebija. Līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai Latvijā gandrīz viss nekustamais īpašums piederēja valstij vai pašvaldībām.
Katra cilvēka vajadzība, pilnvērtīgas dzīves nodrošināšanai, ir atbilstoša dzīves vieta - istaba, dzīvoklis vai individuālā māja. Tiesības uz mājokli ir viena no svarīgākajām cilvēktiesību normām un pieder pie valsts rūpēm par pilsoņu pamattiesību nodrošināšanu. Tādēļ valstiski svarīgs uzdevums ir tādas mājokļu politikas veidošana, kas ļautu katram iedzīvotājam atbilstoši iespējām un vajadzībām, izmantot sev piemērotāko mājokli.
Mājoklis ir galvenais cilvēka dzīves darbībai un eksistencei nepieciešamās vides nodrošinājums un reizē arī viens no tautas labklājības rādītājiem. Tā kā mājokļu kvalitāti kopumā nosaka vispārējais dzīves līmenis valstī, tad valsts dalība mājokļu attīstībā no makroekonomiskā viedokļa ir jāvērtē kā būtisks ieguldījums tautas attīstībā.
Pēdējo gadu laikā Latvijā ir novērojams izteikts nekustamā īpašuma cenu kāpums, nekustamā īpašumu cenas pāris gadu laikā atsevišķos tirgus segmentos ir pieaugušas vairākas reizes. Īpaši straujš cenu pieaugums ir novērojams dzīvokļu cenām Rīgā, salīdzinot ar 2001.gadu, tās ir pieaugušas vidēji vairāk nekā četras reizes.
Cenu pieaugums ir radījis pastiprinātu sabiedrības interesi par nekustamā īpašuma tirgu kopumā. Sabiedrības intereses un cenu kāpuma rezultātā nekustamā īpašuma tirgus ir kļuvis ne tikai aktīvāks, par ko liecina veikto pirkuma darījumu skaita palielināšanās, izsniegto hipotekāro kredītu apjoma pieaugums, jaunu celtniecības projektu aktivizēšanās un banku savstarpējā konkurences saasināšanās, bet arī jūtīgāks pret iespējamo īpašumu cenu kritumu, kas, ņemot vērā līdz šim novēroto pieauguma tempu, var būt īpaši straujš.
Savukārt straujš cenu kritums var atstāt negatīvu ietekmi ne tikai uz jaunu daudzdzīvokļu projektu attīstītājiem, kas nespēs realizēt iesāktos projektus, bet arī uz banku sektoru, kas šobrīd aktīvi piedalās gan nekustamā īpašumu projektu finansēšanā, privātpersonu kreditēšanā, kā arī valsts ekonomikas attīstībā kopumā.
Atskatoties uz līdz šim novērotajām banku un nekustamā īpašuma sektora krīzēm dažādās pasaules valstīs, var konstatēt, ka pirms nekustamā īpašuma cenu krituma jeb nekustamā īpašuma tirgus krīzes, ļoti bieži ir novērojams nekustamā īpašuma cenu, īpaši zemes cenu, kāpums, ko ir veicinājusi finanšu liberalizācija un kreditēšanas ekspansija, jaunu nekustamā īpašuma projektu aktivizēšanās. Līdzīgas pazīmes varam novērot arī Latvijā, it īpaši Rīgā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −42,96 €
Work pack Nr. 1122031
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register