Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:557989
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.05.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

1.1. Nodokļu sistēma Vācijā, tās tapšana un attīstība
Pēc Vācijas impērijas izveidošanās 1871. gadā, galveno tiešo nodokļu iezīmēšana visā teritorijā kļuva par prerogatīvu dalībvalšu zemēs . Impērijai tika nodotas tiesības noteikt muitas nodevas un nodokļus imperatora precēm: tabakai, alum, degvīnam, cukuram un sālim. Nostiprinātas tiesības iekasēt muitas un akcīzes nodokļus lika pamatu kopīgās ekonomiskās zonas veidošanai. Tomēr kopējo izmaksu finansēšanai nebija pietiekams. Par līdzekļu avotu kalpoja ieņēmumi no pasta un telegrāfa iestādēm un iemaksas no atsevišķām zemēm. Lai apmierinātu ārkārtas vajadzības bija iespēja aizņēmties.
Regulāras iemaksas no atsevišķām dalībvalstīm radīja nevēlamo atkarību no tām, kas arī noteica nodokļu sistēmas izstrādāšanu Vācijā. 19. gadsimta deviņdesmitajos gados tika ieviestas valsts nodevas uz vērtspapīriem, vekseļiem, spēļu kārtīm, 1906. gadā - mantojuma nodoklis, 1913.gadā - īpašuma un īpašuma pieauguma nodoklis. Tā sākot ar 1916.g. Vācija ir aktīvi izmantojusi tiešā nodokļa priekšrocības. Attīstījās arī netiešo nodokļu sistēma, jo ieņēmumi no nodevām un akcīzes nodokļa nepietika, lai segtu militārās sakāves izmaksas. 1918. gada jūlijā Vācija ieviesa apgrozījuma nodokli ar sākotnējo likmi 0,5%. Tas pastāvēja līdz pārejas uz pievienotās vērtības nodokļi, kas notika tikai sešdesmitajos gados.
1919. gada decembrī līdz ar Impērijas nodokļu noteikumu nostiprināšanu, kurus izstrādāja finanšu ministrs Ertsbergers, tika uzsākta lielākā nodokļu reforma. Lielo finansiālo grūtību dēļ, kuras radušas sakarā ar ekonomiskām un sociālām sekām pēc Pirmā pasaules kara, pieauga centralizācija nodokļu jomā. Rezultātā Veimāras republikā tika izveidota vienota finanšu vadība, kura kontrolēja plūsma no visiem nodokļu veidiem, neatkarīgi no to turpmākas pārdalīšanās. Šī finanšu vadība darbojās līdz 1945. gada maijam. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register