Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
6,99
You save:
0,77 (11%)
Discounted price*:
6,22
Purchase
Add to Wish List
ID number:451556
Evaluation:
Published: 17.11.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 17 units
References: Used
Extract

Nodokļi ir obligāti maksājumi valsts budžetā, lai nodrošinātu valsts funkciju izpildi. Tos maksā gan juridiskās, fiziskās personas.
Latvijas Republikas Augstākās Padomes 1991.gada 10.decembrī pieņemtā konstitucionālā likumā „Cilvēka un pilsoņu tiesības un pienākumi” 42.pants paredz, ka ikviena pienākums ir piedalīties valsts un pašvaldību izdevumu segšanā likumā noteiktajā kārtībā maksājot nodokļus un nodevas. Tomēr bieži vien ir novērojami gadījumi, kad šis pienākums tiek daļēji vai pilnīgi ignorēts.
Īpaši svarīgi ir pareizi novērtēt reālos kaitējuma apmērus, kas tiek nodarīti apejot (nemaksājot) nodokļus. Sabiedrības attieksme pret viena vai otra noziedzīgā nodarījumu svarīgumu lielā mērā ir atkarīga no atbildības apmēra par šo nodarījumu. Turklāt vērojams, ka sabiedrības attieksme pret nodokļu nemaksāšanas faktu ir nevis kā pret sodāmu prettiesisku darbību, bet gan kā pret pilnīgi normālu un pašsaprotamu parādību, motivējot to ar faktu, ka valsts pietiekami nerūpējas par saviem pilsoņiem.
Nodokļiem ir ļoti liela nozīme valsts ekonomikā, jo tie iedarbojas uz inflāciju, bezdarbu, makroekonomisko stabilitāti. Līdz ar to tas ietekmē uzņēmējdarbības attīstību un katra indivīda materiālo labklājību kopumā. Vieni no visizplatītākajiem nodokļu veidiem pasaulē ir netiešie nodokļi, to skaitā arī pievienotās vērtības nodoklis. Ar šo nodokli visbiežāk saskaras vienkāršie cilvēki, kad tie iegādājas kādu preci vai pakalpojumu, jo šis nodoklis tiek ieskaitīts preces cenā un faktiski sanāk, ka to maksā vienkāršais pircējs.
Nodokļu sistēmas darbības nodrošināšanai ir izveidotas attiecīgas valsts pārvaldes institūcijas. Svarīgākā institūcija ir Valsts ieņēmumu dienests, kurai jānodrošina nodokļu iekasēšanu valsts un pašvaldību budžetos, jāveic uzskaite, jānodrošina maksājumu normu ievērošanas precizitāti, jāveic maksātāju revīzijas (nodokļu auditu), tas ir, jāveic valsts administrēšana.
Šo tematu es izvēlējos tāpēc, lai labāk iepazītu un izprastu nodokļu sistēmu Latvijā. Mēs – katrs Latvijas iedzīvotājs – saskaramies ar nodokļu sistēmu un līdz ar to mums ir jāpazīst šī sistēma, lai zinātu kādi nodokļi mūs skar visvairāk un kādi mūsu darba devēju.
Kursa darba mērķis ir izpētīt nodokļu sistēmu Latvijas Republikā un izdarīt secinājumus un priekšlikumus.…

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Nodokļu sistēma Latvijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/451556

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register