Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:795782
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.11.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  DARBASPĒKA IZMANTOŠANAS TEORĒTISKIE ASPEKTI   
1.1.  Darbaspēka jēdziens un tā nozīme uzņēmējdarbībā   
1.2.  Investīciju loma cilvēkapitālā   
1.3.  Darba ražīgums   
1.4.  Darba ražīguma paaugstināšanas iespējas   
Extract

Matricas augšējā labējā kvadrantā (I) ierindosies uzņēmuma „zelta fonda” darbinieki, kuru ieguldījums organizācijai ir vitāli svarīgs. Augšējā kreisajā kvadrantā (II) atradīsim tos darbiniekus, kuru zināšanas, prasmes un spējas dotajā mirklī nav pietiekamas, taču viņi demonstrē salīdzinoši lielu motivācijas līmeni. Apakšējā labējā kvadrantā (III) tiks apkopoti tie darbinieki, kuru zināšanas, prasmes un spējas ir augstas, taču motivācijas līmenis zems.
Izvēle starp II un III kvadranta darbiniekiem ir stratēģiskā lēmuma sastāvdaļa, kurā rūpīgi ir jāizvērtē darbinieku ieņemamā amata nepieciešamās kompetences un laiks, kādā tās var uzlabot.
Vadītāji apliecinās, ka ilgtermiņā funkcionālāk strādāt ar motivētu darbinieku, kurš laika gaitā var apgūt / uzlabot uzņēmumam nepieciešamās prasmes. Taču nenoliedzami ir pozīcijas, kurās darbinieka zināšanu, prasmju un spēju trūkums rada tūlītējus zaudējumus, ko šobrīd pieļaut nav prātīgi.
Matricas IV kvadranta darbinieki ir tie, kuru zināšanas un prasmes organizācijai nav vitāli svarīgas, kā arī viņu darbības enerģijas potenciāls ir niecīgs.
Motviācijas lielo lomu darba rādītāju uzlabošanā pamato daudzi pētījumi. Taču veicot vienu no lielākajiem pētījumiem pasaulē - Harvard Business Review pētnieki divdesmit gadu garumā sekoja 360 000 cilvēku karjerām no četrpadsmit nozarēm, lai saprastu, kas ir tie kritēriji, kas nosaka, ka cilvēks kļūst par izcilu darbinieku (Biruma, [b.g.]). Iegūtie rezultāti bija ļoti izkliedēti un nebija iespējams veikt nekādus secinājumus. Viņi atklāja, ka neviens no visbiežāk izmantotajiem darbinieku atlases veidiem nav palīdzējis noteikt, vai darbinieks sasniegs izcilus darba rezultātus jaunajā amatā. Darbinieka nākotnes darba izpildes rādītājiem nebija nekāda sakara ar tā brīža personāla atlasē izmantotajiem kritērijiem – izglītību, pieredzi, dzimumu, vecumu, kvalifikāciju vai citiem atlasē izmantotajiem kritērijiem.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register