Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:911903
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.12.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Tēma: Aprakstiet galvenās tiesību nozares, identificējiet to pamatuzdevumus un galvenās funkcijas, argumentējiet, kāpēc un vai ir nepieciešams dalījums tiesību nozarēs.
Tiesību zinātnei jāsaskaras ar daudz un ļoti dažādiem gadījumiem. Katram notikumam ir jāatrod sava pieeja, un tiesību zinātnei jāspēj atrisināt un dot taisnīgu lēmumu katram no tiem. Katrs gadījums ir savā ziņā unikāls un neatkārtojams, tomēr tiem var atrast arī kādas kopīgas iezīmes. Tieši tāpēc tiesību sistēmā ir izveidots tiesību nozaru iedalījums, kas sagrupē tiesības pēc to kopīgajām iezīmēm. Tiesību nozares tiek definēta kā tiesību normu kopums, kas izveido patstāvīgu tiesību sistēmas daļu un regulē ar specifisku metodi kvalitatīvi vienveidīgu sabiedrisko attiecību jomu. Šādas vienveidīgas sabiedriskas attiecības, kas saistās pastāvīgā noteiktā grupā regulē tiesību institūts. Mūsdienu Latvijas tiesību sistēma pieder pie romāņu – ģermāņu jeb kontinentālās Eiropas tiesību saimes, kas nosaka to, ka Latvijai raksturīgs tiesību grupējums pa nozarēm, kā arī iedalījums publiskajās un privātajās tiesībās. Publiskās tiesības regulē attiecības starp valsti un privātpersonu, nosaka valsts uzbūvi un to tiesības un pienākumus. Privātās tiesības savukārt regulē tiesiskās attiecības starp privātpersonām, kuras rodas privātpersonu darbības rezultātā. Tomēr arī privātajās tiesībās nav iespējama pilnīga valsts izslēgšana. Sīkāk Latvijā tiesības tiek iedalītas piecās pamatnozarēs: konstitucionālajās, cilvēktiesībās, civiltiesībās, krimināltiesībās un administratīvajās tiesībās.
Konstitucionālās tiesības darbojas ar valstu vai citu politisku organizāciju pamatlikumiem. Konstitūcijas ir valdības karkass un nosaka, cik brīvi politiskie orgāni var ieviest jaunus likumus vai regulas. Konstitucionālās tiesības pēc definīcijas ir normu kopums, kas nosaka personas tiesiskā stāvokļa pamatus, pamatformas, kādā tauta īsteno savu varu visās valsts, saimnieciskās, kultūras un sabiedriski politiskās dzīves jomās, valsts iekārtas tiesiskos pamatus, valsts iestāžu sistēmu, to kompetenci un to darbības pamatprincipus. LR konstitucionālo tiesību avoti ir satversme un citi likumi (piemēram, LR pilsonības likums).…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register