Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:995853
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.07.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Kā jebkuru normatīvu dokumentu, tā arī Darba likumu ikkatrs interpretē dažādi, kā arī saskata tajā problēmas un nepilnības.
Pēc Darba likuma 47. panta 1. daļas („Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu”). No minētās definīcijas izriet, ka darba devējs uz pārbaudes laiku pieņemto darbinieku var atlaist, uzteikumā nenorādot iemeslu. Labi ir, kad darba devēja uzteikuma pamatojums ir saistīts ar neapmierinošiem pārbaudes rezultātiem, kas liecina par to, ka darbinieka spējas, zināšanas, īpašības neatbilst uzticētajam darbam. Šajā gadījumā tiek respektētas darba devēja intereses atrast sev atbilstošu darbinieku.
Diemžēl prakse liecina, ka ne visi darba devēji šīs likumā dotās tiesības (proti, tiesības nenorādīt uzteikuma iemeslu) izmanto godprātīgi, un dažkārt uzteikuma īstenais pamatojums nav saistīts ar darbinieka lietišķajām spējām. Piemēram, Latvijā daudzi darba devēji pārbaudes laiku izmanto, lai izvairītos no darba samaksas paaugstināšanas. Noslēdzot darba līgumu, darbiniekam tiek noteikta pārbaude uz trim mēnešiem un tiek apsolīts pēc pārbaudes paaugstināt darba algu. Darbinieks, protams, cenšas strādāt pēc iespējas labāk, lai sagaidītu lielāku atlīdzību. Taču pārbaudes pēdējā dienā darba devējs līgumu uzsaka, iemeslus nepaskaidrojot (jo Darba likuma 47. pantā minēts, ka darba devējam nav pienākums norādīt uzteikuma iemeslu). Pēc pāris dienām darba devējs noslēdz darba līgumu jau ar citu darbinieku, minot tos pašus solījumus par algas paaugstināšanu pēc pārbaudes. Tādējādi darba devējs izmanto darbaspēku par zemāku samaksu, zinot, ka darbinieki bezdarba apstākļos būs spiesti šādiem noteikumiem piekrist.
Ir arī tādi gadījumi, ka pārbaudes laikā darba devējs darbiniekam nebija izteicis nekādus aizrādījumus, bija apmierināts ar viņa veikto darbu, ko apliecina arī darba devēja izsniegts pozitīvs raksturojums. Taču, neraugoties uz minēto, pēdējā pārbaudes dienā darba devējs līgumu uzteica. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1127296
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register