Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:414898
 
Author:
Evaluation:
Published: 21.11.2012.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 9 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    2
1.  KULTŪRAS PIEMINEKĻI, SOCIĀLEKONOMISKĀ VĒRTĪBA    3
2.  TURAIDAS MUZEJREZERVĀTS    5
  SECINĀJUMI    8
  LITERATŪRAS SARAKSTS    11
Extract

SECINĀJUMI
Darba izstrādes procesā autorei radušies daudz jautājumu, uz daudziem no tiem gūtas atbildes, iepazīstoties ar atbilstīgo literatūru, kā arī apzinot un lasot internetā pieejamās attiecīgās publikācijas, bet vēl vairāk palikuši neatbildēti, radot vēlmi padziļināti izzināt šo jomu un iespējams iesaistīties sabiedrības informēšanas un izglītošanas procesā, popularizējot kultūras tūrismu tieši Latvijā un mudinot sabiedrību vispirms iepazīt un novērtēt mūsu pašu zemi un tās bagātības, un tikai pēc tam doties aplūkot piramīdas Ēģiptē vai Kolizeju Romā. Galvenie secinājumi, ko autore izdarījusi šī darba ietvaros ir:
1. Latvija kultūras mantojuma ziņā varētu mēroties spēkiem ne ar vienu vien krietni lielāku un tūristiem bagātāku valsti, tomēr pašreiz nevaram lepoties ar sasniegumiem šajā jomā, jo tūrisma biznesa vidē galvenais uzsvars tiek likts uz to, lai nevis piesaistītu ārvalstu tūristus Latvijai, bet gan, lai mūsu pašu ceļot gribētājus aizvestu uz svešām zemēm.
2. Izpētot Turaidas muzejrezervāta darbību, autore secina, ka attiecīgais muzejrezervāts pašreiz ir viens no progresīvākajiem un inovatīvākajiem darboņiem šajā lauciņā, jo piesaistīt sev vairāk nekā 200 000 apmeklētāju gadā pie attiecīgās situācijas tūrisma jomā, ir pozitīvs un vērā ņemams rādītājs. Autore atzīst, ka pašu dziļi personīgi pārsteidz izdoma un uzdrošināšanās ar kādu muzejrezervāts sevi piesaka tūrisma tirgū, nebaidoties izmēģināt aizvien jaunus apmeklētāju piesaistīšanas paņēmienus.
3. Iepazīstoties ar normatīvo regulējumu šajā jomā, jāsecina, ka Latvijā nav pietiekama regulējuma kultūras pieminekļu izmantošanai uzņēmējdarbībā. Sīki tiek regulēta šo pieminekļu aizsardzība un uzturēšanas prasības, tomēr pēc autores domām, netiek pienācīgi veicināta kultūras pieminekļu īpašnieku vai valdītāju iniciatīva un izaugsme uzņēmējdarbības jomā.
4. Latvijā sabiedrība vēl joprojām dzīvo post padomju eiforijā un vislielākais klupšanas akmens izaugsmei un attīstībai pēc autores domām ir tas, ka turpinām uzskatīt, ka aiz robežām zāle ir zaļāka un debesis zilākas, un nenovērtējam paši savu zemi un savas vērtības, necenšamies sevi nolikt vienā līmenī ar modernajām rietumu zemēm un skaļi pieteikt sevi pasaulei, kā zemi, kura ne vien lepojas ar ārkārtīgi skaistu dabu, bet arī kultūras vērtību alkstošam ceļotājam Latvijā ir, ko redzēt un apskatīt.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1326828
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register