Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,27 (11%)
Discounted price*:
2,22
Purchase
Add to Wish List
ID number:812607
Evaluation:
Published: 13.01.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Pasaules kultūras vēsture Bizantija ieņem izcilu vietu. Viduslaiku pasaule daudz guva no Bizantijas literatūras un mākslas, jo tām piemita cēlas un izsmalcinātas formas, tēlaina pasaules uztvere, izteikts estētisms un filozofisks dziļums. Izglītības, spriegās garīgās dzīves veidā un mākslu apgarotībā Bizantija bija antīkās pasaules tiešā mantiniece un kļuva par sava laika izcilu kultūras un mākslas dzīves centru.
Bizantijas kultūrai piemita īpašības, kas to būtiski atšķīra no viduslaiku Eiropas, Tuvo un Tālo Austrumu kultūrām: valsts ietvaros pastāvēja valodas un konfesionālā vienotība; kaut arī tā bija daudznacionāla impērija, tajā eksistēja vienots etniskais kodols - grieķi; kultūras pamatā bija grieķu valoda; valdošā reliģija bija kristietība tās pareizticīgajā variantā; impērija balstījās uz stabilu valstiskumu un centralizētu pārvaldi.
Savā tūkstošgadu ilgajā pastāvēšanas laikā Bizantija uzņēma daudzus ārējus kultūras impulsus no Irānas, Ēģiptes, Sīrijas un citām zemēm, kas radīja kultūru mijiedarbību. Tomēr, kā galvenais, vienmēr saglabājās no antīkās pasaules (grieķiem, romiešiem) mantotais kultūras pamats.

Valsts izveidošanās, vēsture, sabrukums.

Romas impērijai sadaloties, tās austrumdaļa 395. gadā izveidojas Bizantijas valsts, kas tajā laikā Rietumromu pārspēja gan ekonomikā, gan arī materiālas un garīgas kultūras ziņā. Jau 330. gadā Romas imperators Konstantīns pārcēla impērijas jauno galvaspilsētu uz Bosfora tuvumā izvietoto senās Megaras koloniju Bizantiju, kas deva nosaukumu vēlākajai impērijai. Jaunā galvaspilsēta tika nodēvēta tās dibinātāja vārdā par Konstantinopoli - "Konstantīna pilsētu" Vietas izvēli noteica izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis. Šeit krustojās visi lielie tirdzniecības ceļi no Eiropas uz Āziju, te atradās izeja no Melnās jūras uz Egejas jūru. Konstantinopole izveidojās par svarīgu militāri stratēģisku punktu, kas noteica impērijas virskundzību par tuvākajiem jūras šaurumiem.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,21 €
Work pack Nr. 1135955
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Bizantijas impērija - kultūras un reliģijas mijiedarbība”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/812607

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register