Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:556045
 
Evaluation:
Published: 13.02.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Organizācija    3
1.1.  ECB vēsture    3
1.1.1.  EMS izveides gaita.    3
1.2.  Dalibvalstis    4
1.3.  ECBS un Eirosistēma    4
1.4.  ECB padome un valde    5
1.5.  ECB Ģenerālpadome    5
2.  ECB darbība    7
2.1.  Galvenie uzdevumi    7
2.2.  ECB neatkarība    9
2.3.  Kapitāla struktūra    9
2.4.  ECB instrumenti    9
2.3.  Iespējamās reformas ES paplašināšanās rezultātā    11
3.  Latvija, EMS un eiro    12
Extract

Organizācija

Eiropas Savienības (ES) Ekonomiskās un monetārās savienības (EMS) izveides augstākais sasniegums ir vienotas valūtas – eiro – ieviešana un Eiropas Centrālās bankas (ECB) nodibināšana. Eiropas Centrālā banka kopā ar eiro zonas valstu centrālajām bankām veido Eirosistēmu. Eirosistēmas galvenais mērķis ir cenu stabilitātes nodrošināšana ar monetārās politikas palīdzību. ECB ir centrālā loma šī mērķa sasniegšanā, jo tā ir pilnībā atbildīga par kopējās monetārās politikas noteikšanu un īstenošanu eiro zonā jeb EMS dalībvalstīs.

1.1. ECB vēsture

Eiropas Centrālā banka (ECB) sāka savu darbību 1998. gada 1. jūnijā. Tā tika dibināta saskaņā ar 1992. gadā parakstīto Māstrihtas līgumu, kas paredzēja Ekonomiskās un monetārās savienības (EMS) izveidi trīs posmos, kas noslēgsies ar ECB dibināšanu un Eiropas vienotās valūtas ieviešanu. Patlaban ECB galvenais praktiskais uzdevums ir nodrošināt Eiropas vienotās valūtas - eiro - sekmīgu ieviešanu skaidras naudas norēķinos.
ECBS darbības tiesiskais pamats ir ES līgums un ECBS statūti. Statūti nosaka ECBS mērķus un uzdevumus, struktūru, tiesības un pienākumus, monetārās funkcijas un operācijas, pienākumus saistībā ar kredītiestāžu uzraudzību, iekšējos finanšu jautājumus (atskaites, audits, kapitāls, rezerves aktīvi, peļņas sadale), vispārīgos jautājumus (tiesības izdot noteikumus un rekomendācijas, ECB juridiskā kontrole, personāls, atrašanās vieta, slepenība, privilēģijas un imunitāte).
1.1.1. EMS izveides gaita.

Pirmais posms: 01.07.1990.-01.01.1994. Līdz šī posma sākumam tika atcelti visi kapitāla kustības ierobežojumi Eiropas Kopienas (EK) valstīs. Šajā periodā EK valstis aktivizēja monetārās politikas koordināciju. Izšķiroša loma lēmumu pieņemšanā bija Eiropas Ekonomiskās kopienas dalībvalstu centrālo banku vadītāju komitejai.
Otrais posms: 01.01.1994.-01.01.1999. Šis posms sākās ar Eiropas Monetārā institūta (EMI) dibināšanu. Galvenie uzdevumi šajā fāzē bija Eiropas Centrālo banku sistēmas (ECBS) izveidošanas priekšdarbu veikšana, īpaši monetārās politikas principu izstrāde, kā arī gatavošanās eiro ieviešanai. Svarīgs darba aspekts bija arī monetārās politikas koordinācijas nostiprināšana starp Eiropas Savienības (ES) valstīm un valstu veiktā progresa novērtēšana. EMI kļuva par ECB dibināšanas personāla bāzi.

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register