Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:785064
 
Evaluation:
Published: 31.10.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Used
Extract

Tā kā gandrīz visu 19. gadsimtu Krievija un Lielbritānija atradās uz kara robežas, tad pašsaprotams fakts bija Londonas un Berlīnes diplomātiskā tuvināšanās. Kā līdzekli Āfrikas koloniālo pretrunu risināšanā Lielbritānija saskatīja dažu maznozīmīgu teritoriju nodošanu Vācijai, bet Krievija to uzskatīja Lielbritānijas centieniem veidot aliansi ar Vāciju. Vācija šajā potenciālajā savienībā ar Lielbritāniju saskatīja pretspēku Francijas-Krievijas savienībai, tomēr Lielbritānija nevēlējās iesaistīties militārā rakstura savienībā ar saistībām Eiropas kontinetā.
Visas cerības izveidot savienību starp Vāciju un Lielbritāniju izjauca Vācijas preses asā reakcija uz Lielbritānijas avantūru būru zemēs un pastiprināti izvērstā flotes būvniecība. Rezultātā britu valdība sāka sistemātiski veidot attiecības ar Franciju un 1904.g. jau tika parakstīts Antantes līgums. Šāda pati pieeja tika pielietota pret Krieviju.
Attiecībās starp Lielbritāniju, Franciju, Vāciju un Krieviju bija vērojma liela dinamika. No vienas puses skatoties, līdz pat 20. gadsimtam to attiecībās dominēja savsatrpēja neuzticēšanās un vēlme realizēt savus ārpolitiskos mērķus, tomēr Vācijas haotiskā politika to neatļāva, kā arī nepieļāva Krievijas - Francijas savienības draudu izlīdzināšanu, bet atļāva Lielbritānijai novēst nesaskaņas un pievienoties šim blokam. Rezultātā Vācijas līderi paši sevi nostādīja tādā kā diplomātiskajā izolācijā un līdz ar to pavēra ceļu Pirmajam pasaules karam.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1344639
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register