Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:412945
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.05.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 20 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads   
2.  Mērķa grupas definējums un sociālais portrets   
3.  Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sistēma ģimenēm ar bērniem Viļānu pilsētā   
4.  Komandas darbs institūcijā un starpinstitucionālā sadarbība   
5.  Institucionālie resursi sociālajam darbam ar ģimenēm Viļānu pilsētā   
6.  Normatīvo aktu analīze, kas saistīti darbā ar mērķa grupu   
7.  Sociālā darba metodes, sociālā darbinieka prasmes un lomas   
8.  Secinājumi   
9.  Nobeigums   
  Literatūras saraksts   
Extract

Ievads.
Ģimene ir svarīga katra indivīda un tautas stabilizētāja. Izveidojušos ģimeņu daudzums un viņu aktivitāte savu pamatfunkciju veikšanā būtiski ietekmē valsts iedzīvotāju garīgo labklājību, vērtīborientāciju, jaunās paaudzes kvalitatīvo sastāvu un uzvedību visās dzīves jomās {1, 13}.
Ģimene veic dažādas funkcijas: galvenās ir aprakstītas Sociālā darba terminoloģijas vārdnīcā - reproduktīvā, audzināšanas, saimnieciski ekonomiskā un rekreatīvā. Ģimenes vajadzības ir cieši saistītas ar ģimenes funkciju veikšanu. Latvijā ģimenēm ar bērniem nereti ir grūti pildīt savas funkcijas, jo mainoties valsts iekārtai, daļa iedzīvotāju tā arī nav spējuši pielāgoties jaunajām ekonomiskajām attiecībām. Nav konkurētspējīgi darba tirgū, jo nepietiek izglītības, tādējādi kļūstot par ilgstošiem bezdarbniekiem. Viena no galvenajām sociālajām problēmām ģimenēs ir vecāku bezdarbs, no kā izriet nākošā sociālā problēma – nabadzība, kas ir šķērslis bērnu attīstībai. Trūcīgās ģimenēs bieži trūkst līdzekļu pamatvajadzību apmierināšanai. Arī patreizējā sociālekonomiskā nestabilitāte, ko pavada rūpniecības sektora sabrukums, inflācijas un bezdarba līmeņa pieaugums, demogrāfiskā nestabilitāte, likumdošanas nesakārtotība – būtiski ietekmē ģimeņu situāciju Latvijā.

Nobeigums.
Manas Valsts prakses mērķis ir darbā ar trūcīgajām ģimenēm ar bērniem izprast dažādu sociālo faktoru (sociālpolitisko, vides, kultūras, ekonomisko reformu) ietekmi uz sociālo problēmu un tās risināšanas iespējas mezo un makro līmenī.
Lai sasniegtu doto mērķi, es pētīju un analizēju Viļānu trūcīgo ģimeņu ar bērniem sociālās problēmas un vajadzības, kā arī sociālo problēmu risinājumus. Analizēju valsts politiku un sociālo faktoru ietekmi uz kopienu. Savā praksē izmantoju teorētisko metodi (darbs ar literatūru, dokumentiem, interneta resursi) un praktisko metodi (anketēšanu un tās analīzi).
Attīstīju tādas sociālā darbinieka prasmes kā: Identificēt un analizēt sociālās problēmas, analizēt to cēloņus un sekas konkrētā teritorijā, identificēt un piesaistīt sociālo pakalpojumu sistēmas tīklu, plānot sociālās aktivitātes, kas novērš cilvēku sociālo izolāciju.
Uzskatu, ka prakses mērķi esmu izpildījusi, arī uzdevumi kopumā ņemot ir paveikti. Savā bakalaura darbā turpināšu pētīt un analizēt ģimeņu ar bērniem sociālās problēmas un vajadzības (tas būs blakus esošajā pagastā), ka arī mēģināšu noskaidrot to cēloņus. Izstrādājot anketu, vajadzēs jautājumus modelēt tā, lai varētu iegūt plašāku informāciju, jo varu secināt, ka manā prakses darbā informācija bija atspoguļota vispārīgi.
Valsts prakses laikā ieguvu zināmu pieredzi, augsti novērtēju savu supervizori, no kuras daudz mācījos, lai varētu pilnveidot savu profesionālo kompetenci. Lai mums visiem veicas!

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1131744
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register