Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,66 (12%)
Discounted price*:
4,83
Purchase
Add to Wish List
ID number:204823
Author:
Evaluation:
Published: 25.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 13 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Trūcīgo ģimeņu vispārīgs raksturojums    5
2.  Latvijas valsts un ES politika iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanā    9
3.  Trūcīgo ģimeņu Ilzeskalna pagastā sociālais portrets    12
4.  Trūcīgās ģimenes ietekmējošie sociālie faktori    19
5.  Pieejamā un vēlamā sociālā palīdzība un pakalpojumi Ilzeskalna pagastā    20
6.  Sociālā darbinieka profesionālā kompetence darbā ar mērķa grupu    22
  Secinājumi    26
  Nobeigums    27
  Literatūras saraksts    28
  Pielikumi    29
Extract

Lielākā sabiedrības vērtība un, atļaušos teikt, tās pamats ir ģimene. Ģimene ir nozīmīgākā vide katra cilvēka attīstībā dažādos vecumposmos. Diemžēl, mūsu valstī ģimenes un bērni nav prioritāte, bet gan viena no mazaizsargātajām grupām, pret kuru ir vērsta kā politiķu, tā arī valdības vienaldzība. Pašreizējā sociālā un ekonomiskā situācijā ģimenes nespēj vienas pašas tikt galā ar daudzajām problēmām, kas radušās sabiedrības straujo pārmaiņu rezultātā. Sociālā un ekonomiskā nestabilitāte, nedrošība par nākotni, būtiskās vērtību izmaiņas, jaunas iespējas un izaicinājumi – tā rezultātā ir būtiski samazinājušās ģimenes spējas pielāgoties jaunajiem apstākļiem, un tas izpaužas sabiedrībai nelabvēlīgu tendenču izplatībā.
Demogrāfiskā krīze, nabadzības padziļināšanās, alkoholisma un narkomānijas izplatība, bez vecāku gādības palikušo un bērnu aprūpes institūcijās ievietoto bērnu skaita pieaugums u.c. – tās ir sekas nepietiekamajam atbalstam un mērķtiecības trūkumam ģimeņu problēmu risināšanā, cerot, ka šīs problēmas atrisināsies pašas no sevis vai ģimenes vienas pašas ar tām tiks galā. Reālā situācija rāda, ka paļaušanās tikai uz ģimeni ir bijusi aplama. Latvijā vērojama vērtību maiņa, līdztekus tai sociālā noslāņošanās, dažādu atkarību pieaugums, bērnu un jauniešu noziedzība. Šādā situācijā ģimenes dažādu apstākļu dēļ bieži vien neveic savus pienākumus un funkcijas. Pašreizējā situācijā daudzas Latvijas ģimenes dzīvo uz nabadzības robežas. Šī situācija vērojama vienlīdz kā lauku tā arī pilsētu kopienās. Pieaug bezdarbs un iztikas minimums, bankrotē uzņēmumi, daudzviet tiek samazināts strādājošo skaits, samazinās iedzīvotāju ikmēneša ienākumi.
Šīs situācijas iespaidā valsts profesionālo praksi socialajā darbā ar mērķa grupu izvēlējos veikt nelielā pagastā Latgales reģionā. Manis izvēlētā mērķa grupa –trūcīgās ģimenes. Pētījuma bāze - Rēzeknes rajona Ilzeskalna pagasts, kas atrodas Latvijas austrumos 18 km no Rēzeknes, 250 km no Rīgas. Pagasta kopējā platība 7870ha . Pagasts robežojas ar Ludzas rajona Nautrēnu un Mežvidu pagastiem, Rēzeknes rajona Bērzgales, Verēmu, Audriņu un Dricānu pagastiem. Sociālā un ekonomiskā situācija pagastā ir sarežģīta, tiek piedāvāts samērā maz darbavietu, slikti darba apstākļi, zems atalgojums, līdz ar to daudzi darbaspējīgie pagasta iedzīvotāji devušies darba meklējumos citur – citos pagastos, pilsētās, uz ārzemēm ( visbiežāk tā ir Īrija un Anglija ). 2009. gada 1. februarī pagasta teritorijā deklarējuši dzīvesvietu ir 892 iedzīvotāji. 28 ģimenes ir trūcīgas, tai skaitā 10 trūcīgas ģimenes ar bērniem.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,55 €
Work pack Nr. 1135328
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Valsts profesionālā prakse sociālajā darbā ar klientu mērķa grupu”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/204823

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register