Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:366563
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.11.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Extract

Mēs varam secināt un iztēloties kāda ir bijusi Šillera dzīve, mēs varam lasīt viņa darbus un veidot savus secinājumus par tiem. Šillers ir bijis viens no vācu jaunlaiku literatūras pamatlicējiem. Viņa darbos ir manāma gan filozofijas, gan vēstures, gan tā laika politiskās iekārtas ietekme piemēram, darbs „ Laupītāji”. Šajā lugā ir izteikts protests pret garīgajiem spaidiem, zemisku nelietību un Francijā šo lugu uztver pat kā revolūcijas priekšvēstnesi un tā rezultātā Šillers tiek vajāts.
"Akmens panes akmeņkaļa darba rīku un stīgas, kurām uzsūtits muzikants nepretojas tā pirkstiem. Tikai likumdevējs strādā ar patstāvīgo un pretdarbību izraisošu materiālu-cilvēcisko brīvību"<Šillers>
Manuprāt, šis citāts ir no Šillera darba „ Laupītāji”, šī drāma uzrakstīta prinča Kārļa Eižena nomācošās tirānijas iespaidā. Drāmas epigrāfs tieši liecina par tās sociālo uzdevumu: ,,In tyrannos!” (,,Pret tirāniem!”). Šillera lugas sabiedriskā nozīme bija ārkārtīgi liela. Tiek pausts protest pret visām sociālajām netaisnībām un tai ir vēl anarhisks raksturs.
Tā kā Šillers ir mācījies tieslietas, tad noteikti tas ir arī atstājis iespaidu viņa darbos , uz to mums norāda arī konkrētais citāts. Manuprāt, šis citāts pauž to, ka sabiedrība pakļaujas kādam noteiktam spēkam un pacieš to, iespējams šeit vairāk runa ir par kādu politisko režīmu, kuram sabiedrībai ir jāpakļaujas. Līdzīga tematika tiek aplūkota tieši Šillera lugā „ Laupītāji” un salīdzinājumam var par piemēru ņemt vēl vienu citātu: ,,Lai es savu ķermeni spīlētu korsetē un savu gribu likumos! Likums licis līst gliemeža gaitā tam,. kas būtu lidojis kā ērglis. Likums vēl nav radījis neviena dižena cilvēka, bet brīvība veido kolosus un galējības.” Šis citāts pauž noraidījumu likumiem.
„Tikai likumdevējs strādā ar patstāvīgo un pretdarbību izraisošu materiālu-cilvēcisko brīvību" . Manuprāt, šeit galvenais uzsvars tiek likts uz to, ka visām prettiesiskajām darbībām un nelikumībām vienīgais cēlonis ir cilvēka brīvība. Iespējams, tieši tādēļ pastāvošā iekārta cenšas iegūt varu pār cilvēkiem, lai tie nerīkotos patvaļīgi, bet gan rīcība būtu stingri kontrolēta. Šim citātam noteikti ir saikne ar tiem apstākļiem kāds Šillers ir dzīvojis un kāda ir bijusi valsts politiskā iekārta, kur Šillers uzturējies.

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register