SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Secinājumi:
1. Pētot biznesa plāna sastādīšanu un izstrādājot sava nākamā biznesa plānu, secinājām, ka tas ir ilgs un darbietilpīgs process.
2. Autori konstatēja, ka labs biznesa plāns var palīdzēt jaunam uzņēmējam iegūt biznesa uzsākšanai vai izaugsmei nepieciešamo naudu vai attīstīt jau esošu uzņēmumu.
3. Mūsdienās palielinās plānošanas nozīme, jo arvien mainīgākakļūst iekšējā vide.
4. Plānošana sevī ietver secīgu darbību veikšanu, kuras iepriekš ir izplānotas.
5. Jauna uzņēmuma dibināšanas gadījumā vai jau esoša uzņēmuma biznesa plāna izstrādāšana prasa aprakstīt produkciju vai paklapojumu plānošanu, mārketingu- kā nogādāt preces pie patērētājiem, ražošanas organizāciju- lai varētu šīs preces saražot, vadīšanu- cilvēki, kas uzraudzīs visu notiekošo un kontrolēs to un visbeidzot finanses, kas visu noprecizēs skaitļos.6. Biznesa plāna rakstīšana paredz arī uzņēmēja dziļāku ielūkošanos savā paredzamajā pasākumā, respektīvi, katra elementa uzmanīgāku pārdomāšanu. Rezultātā šajā procesā iespējams atklāt daudzus trūkumus un nepilnības un atklāt tās.
7. Vislabākais biznesa plāns nevar pārvērst sliktu ideju labā biznesā. Laba biznesa plāna uzrakstīšana un pārdomāšana vēl negarantē 100% veiksmi un lielu peļņu, toties tā var mazināt neveiksmju rašanos iespējas.
8. Autori ir pārliecināti, ka viņu izstrādāto biznesa plānu ir iespējams īstenot dzīvē un ka, “ LTK” nākotnē varētu būt noderīgs sabiedrībai un tā izstrādātājiem
Priekšlikumi:
1. Biznesa plāna izstrādāšanā var vadīties pēc standarta struktūras, bet, lai to pamanītu investori un kreditori, labāk ieviest jaunas idejas un vēl nebijušus risinājumus.
2. Biznesa plāna izstrādāšanai nevajadzētu atvēlēt pēc iespējas mazāk līdzekļus, tieši otrādi, ja ir iespējams, ieguldīt šajā pasākumā pietiekami daudz, lai izveidotu labu plānu. Vēlams to uzticēt profesionāliem un zinošiem cilvēkiem. Tas vēlāk iespejams var paglābt no bankrota.
…