Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:741929
Evaluation:
Published: 02.12.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Kā norāda kāds amerikāņu literatūras kritiķis, Dantes Komēdija ir tā pati Malapartes Āda, tikai sarakstīta 1943. gadā. Cieši saistīta ar materiālo pasauli un humānisma principiem, tāpat kā Debesis un Elle.
Grāmata sastāv no autobiogrāfiskām epizodēm Otrā pasaules kara laikā Itālijā. Daiļdarba Āda notikumu atskaites punkts sākas tur, kur beidzas viņa darbs Kaputt, tikai tagad vāciešu karaspēka vietā ienāk amerikāņi. Autors parāda izmisumu un sabiedrības degradāciju, kur viss ir pērkams un vienīgais, kas vēl rūp ir sava āda, glābt savu ādu un nodzīvot vēl vienu dienu. Daudzās nozīmēs Itālija kļūst par metaforu visai Eiropai kara laikā. Ļoti atzinīgi novērtēju kara žurnālista spēju pievērsties reliģiskajam jautājumam – kristietībai, tas visu darbu padara daudz dziļāku. Ar vārdu Kristus un kristietība tiek pateikts daudz vairāk nekā, varbūt tas būtu iespējams ar plašiem paskaidrojošiem aprakstiem. Tā vien šķiet, ka arī autoram ir bijusi reliģiskā audzināšana, neaizmirsīsim, ka viņš nāk no katoļticīgās Itālijas. Ja runājam par eiropiešu un amerikāņu savstarpējām attiecībām, tad var teikt, ka tautu starpā nepastāv naids vai nepatikšana, bet nevar nepieminēt senu seno cilvēces atziņu, lai cik bēdīga tā arī nebūtu: „(...)savu labklājību un laimi var izbaudīt pilnībā vienīgi tad, ja blakus ir cilvēki, kurus nomāc ciešanas.”.
Sīkāk analizēt vēlētos trīs jautājumus, kuru aktualitāti saskatīju ne vien Otrā pasaules kara laikā, bet arī mūsdienās. Jautājumi skar kristietību Eiropā un Amerikā, amerikāņu attieksmi pret eiropiešiem un kā trešo minētu: karā uzvarēto tautu mazvērtības kompleksus un to ietekmi uz sabiedrību.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register