Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,32 (13%)
Discounted price*:
2,17
Purchase
Add to Wish List
ID number:342245
Evaluation:
Published: 10.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Aptuveni vienā laikā ar džainismu (6.gs.p.m.ē.) veidojas budisms – reliģiski filozofiska mācība, kuru daudzi kultūras vēsturnieki uzskata par pilnīgāko Austrumu gara iemiesojuma formu. Turklāt tā ir pirmā pasaules reliģija, t.i., reliģija, kas tiecas pārvarēt nacionālās un valstiskās robežas, uzrunājot jebkuru cilvēku neatkarīgi no viņa mantiskā stāvokļa, tautības vai piederības kādai sociālajai grupai. Taču budisms, tāpat kā daudzas citas Austrumu mācības, nav tikai reliģija vai filosofija Rietumu cilvēkam ierastajā izpratnē. Tas, kļūstot par kultūras formu, aptver visas cilvēciskās esamības jomas, iekrāso pasaules redzējumu un nosaka dzīvesveidu, sākot no zemes apstrādes līdz tiesiskajai domāšanai, poēzijai un mākslai.
Ar ko izskaidrojama budisma ideju pārsteidzošā ietekme uz cilvēku prātiem jau drīz pēc tā rašanās? Nav noliedzama budisma organiska saikne ar galvenajām upanišadu idejām. Tas nekādā ziņā neveidojas arī kā apzināti organizēts protests pret brahmanismu. Gluži otrādi – daudzos gadījumos tas cenšas uzsvērt savu radniecību ar Indijas domas tradīciju. Tomēr budismā iezīmējas jauns problēmu loks, kura centrā ir cilvēks, viņa attiecības ar pasauli un citiem cilvēkiem.
Līdz ar individualitātes veidošanos un tās apzināšanos, kas Indijā lielā mērā sakrīt ar džainisma un budisma rašanās laiku, nobriest nepieciešamība gūt atbildes uz jautājumiem, kuri pirmām kārtām sakņojas cilvēka rūpju un interešu pasaulē, apliecinot cilvēciskās esamības un ar to saistīto problēmu daudzveidību. Cilvēks sāk apjaust savu unikalitāti. Viņš vēlas pats aktīvi piedalīties savas garīgās dzīves veidošanā un patiesības meklējumos. Par ceļvedi un dialoga partneri cilvēkam kļūst budisma reliģiski filozofiskā mācība.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,22 €
Work pack Nr. 1364940
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Agrīnā budisma filosofiskās idejas un ētiskie principi”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/342245

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register