Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:637182
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.06.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Neapšaubāmi, ka mūsdienās valsts loma ir pietiekami liela, patiesībā pat ir grūti iedomāties, ka mūsdienu globālā un visnotaļ cieši integrētā pasaule, spētu turpināt vairāk vai mazāk sekmīgi pastāvēt, ja valstis vairs nepastāvētu.
Daudzi politiskie filozofi (runājot par dažādām politiskām ideoloģijām) ir minējuši to, ka valsts ir ļaunums, tomēr tas ir nepieciešamais ļaunums, kas regulē cilvēku dzīvi, darbību, utt., lai kāds cilvēks neierobežotu cita cilvēka iespējas un brīvību.
Tomēr pretstatā šai augstāk minētai idejai var nevietot Marksa (Marx) un Hobsa (Hobbes) uzskatus par “labas gribas cilvēku kopienu” (community of men of good will), kurā kopējais labums vadītu visus cilvēkus, tādā veidā valsts kļūtu par nevienam nevajadzīgu.
Arī anarhisma aizstāvji uzsver to, ka valsts ir visa ļaunuma cēlonis un sakne. Šīs ideoloģijas aizstāvji uzsver to, ka cilvēks ir morāli autonoms. Tādā veidā viņš pats sev pieņem lēmumus par to, kas viņam ir labāks un izdevīgāks, bet šajā situācijā valsts ir tas ļaunums, kas var iejaukties šī indivīda lēmumu pieņemšanā. Valsts var regulēt un iespaidot šo cilvēku, kā arī iejaukties viņa privātajā dzīvē. No augstāk teiktā izriet tas fakts, ka valsts, pēc anarhistu domām, ir galvenais apspiešanas instruments.
Anarhisma filozofi uzskata, ka pirms indivīds pieņem (vai nepieņem) kādu valdības pavēli vai rīkojumu, viņam ir jāapdomā un jāizsver, vai tas ir izdevīgi viņam.
Šo ideju aizstāvji uzskata, ja kāds indivīds ļauj kādam citam viņa vietā izlemt, kā rīkoties, tad tādā veidā šis indivīds atsakās no viņam piederošās brīvības un saprāta, kas viņam dod cieņu.
Lai labāk izprastu anarhistu ideju aizstāvju viedokli, kamdēļ viņi iestājas pret valsti, var sniegt šādu piemēru. Katrs indivīds piedzimst noteiktā sociālajā vidē, kura jau ir noteiktā veidā organizēta un tajā pastāv dažādu uzvedības un attieksmju normu piemēri. Sākumā šis tikko piedzimušais bērns iepazīst sev apkārt esošos (tēvu, māti, tuvākos radiniekus), to dažādas kvalitātes un izskatu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register