Pasaules saimniecība dalās trijos sektoros: primārais sektors, sekundārais sektors, terciārais sektors. Primārajā sektorā ietilpst nozares, kuras nodarbojas ar dabas resursu ieguvi un pirmapstrādi, piemēram, enerģētika, kalnrūpniecība, mežsaimniecība, zvejniecība, lauksaimniecība. Primārais sektors nodrošina sekundārā sektora darbību, attīstību un darbu lielai daļai iedzīvotāju.
Lauksaimniecība ir viena no vecākajām un svarīgākajām primārā sektora nozarēm pasaules ekonomikā. Lauksaimniecību veido zemkopība un lopkopība. Lai šī nozare attīstītos liela nozīme ir dabas un darbaspēka resursiem. Lauksaimniecības nozares cilvēkus nodrošina ar ļoti lielu produktu daudzumu.
Pasaulē populāra lopkopības nozare ir biškopība. Biškopības galvenais darbaspēks ir bites un cilvēki, kuriem jāprot saprasties ar bitēm, jo daudzu cilvēkus tās sadzeļ. Cilvēkiem jāmāk tās pareizi aprūpēt, izmantot. Lai varētu audzēt bites un tās spētu ražot biškopības produktus, ir vajadzīgs mēreni silts klimats, tīrs gaiss, ziedošas pļavas, meži, birztalas. Bišu saimes dzīvo mežos un pļavās, bet cilvēki tās noķer un audzē. Bišu audzēšanai tiek veidotas speciālas bišu mājiņas- stropi, kuros ieliek speciālus rāmīšus. Rāmīšos bites no vaska izveido šūnas, kurās uzglabā savākto nektāru.
Biškopības produkti ir ļoti noderīgi cilvēkiem, it īpaši cilvēku veselībai. …