Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
7,49
You save:
1,12 (15%)
Discounted price*:
6,37
Purchase
Add to Wish List
ID number:247342
Author:
Evaluation:
Published: 03.12.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Extract

Vai citādais ir slikts?
Nav iespējams vienbalsīgi atbildēt, ka citādais ir vai nav slikts. Tas vienkārši ir kas atšķirīgs un savādāks. Latviešu dižgars Rainis reiz ir teicis: „Pastāvēs, kas pārmainīsies!” Bet lielas pārmaiņas nav iedomājamas bez savādāka skatījuma uz ikdienišķām lietām. Tikai citādais spēs mūs pamudināt uz jaunām un inovatīvām tendencēm.
Mēs varam mācīties no mazākumtautībām un to kultūras. Viņiem ir pilnīgi citāds dzīves ritms, kas daudziem no mums var šķist ļoti interesants un patīkams. Mēs varam „paņemt” no citām kultūrām kādus elementus, un joprojām būt mēs paši, ja to vēlamies. No tā nav jābaidās.
Sens latviešu sakāmvārds vēsta: „Neskati vīru no cepures!” Šis sakāmvārds ir tieši vietā, jo pieļauju iespēju, ja cilvēks vispirms nezinātu, kas par personu viņam stāv pretī - kāda tautība, ticība, no kādas valsts nācis -, viņam būtu pilnīgi citāda attieksme pret pretīstāvošo kā tad, ja zinātu. Vismaz lielā daļā sabiedrības. Man tā šķiet lieliska pieredze, ko varam gūt no cittautiešiem, un viņi no mums.
Medijos vajag ieklausīties, bet veidot savu viedokli. Cilvēki ir dažādi, un tiem ir visas tiesības tādiem būt. Latvijai ir bijusi skarba pieredze ar svešādo, un tādēļ tā ir diezgan noslēgta pret svešā tēlu. Taču to ir nepieciešams dekonstruēt, un tas ir izdarāms. Visiem ir vienkārši jācenšas veidot dzīvi labāku un pieņemt citādo kā jaunu iespēju kļūt zinošākam un bagātākam. No pieredzes ir jāmācās, nevis jābaidās. No tās ir jāgūst pieredze, bet uz tās nedrīkst balstīt nākotni! Mēs visi esam dažādi, pat tie, kas dzīvo kaimiņos viens otram. Un ir jāpārkāpj pāri sev pašam un savām ambīcijām, un vienkārši jāizturas iecietīgi un pieklājīgi pret visiem. Ir jāpasveicina mūžam neciešamā tante pirmajā stāvā ar smaidu sejā, un būs iespējams redzēt, cik ļoti esi viņai uzlabojis dienu.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,22 €
Work pack Nr. 1350751
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Citādība, ienaidnieka tēls un politiskais protests kultūrā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/247342

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register