Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,30 (12%)
Discounted price*:
2,19
Purchase
Add to Wish List
ID number:725083
Evaluation:
Published: 25.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Used
Time period viewed: 2004.g. - 2014.g.
Extract

Ieguvumi un zaudējumi ieviešot ES vienoto valūtu – eiro
Tēma, kas raisīja diskusijas jau 2012.gada nogalē un tiek apspriesta vēl joprojām. Latvietis kā savas valsts vienu no simboliem noteikti vēlas saukt mūsu iemīļoto valūtu – latu. Lats gadu laikā bija kļuvis par neatņemamu mūsu tautas simbolu, tāpēc šķirties no tā bija grūti. Tomēr kādi tad bija tie galvenie ieguvumi un zaudējumi, ieviešot eiro.
2012.gada DNB barometra aptaujā iedzīvotāji par eiro ieviešanu izteicās ļoti piesardzīgi, jo īsti nezināja, ko sagaidīt. Pētījuma rezultāti liecina, ka, vērtējot galvenos eiro ieviešanas radītos ieguvumus, iedzīvotāji biežāk min atbildes, kas saistītas ar praktiskiem labumiem, piemēram, to, ka nebūs jāuztur vairāki konti latiem un eiro, jāmaina valūta ceļojot, jāpārrēķina cenas u.tml. (31%), kā arī nebūs jāmaksā par latu konvertāciju uz eiro ceļojot, iepērkoties, veicot darījumus ar citām eirozonas valstīm (29%). Salīdzinoši bieži respondenti kā ieguvumu atzīmējuši arī ciešāku iekļaušanos Eiropas Savienībā (20%) un to, ka vairs nebūs jābaidās no lata devalvācijas draudiem (17%). Tikmēr, minot būtiskākos potenciālos zaudējumus, ko Latvijai radītu eiro ieviešana, iedzīvotāju atbildes vairāk balstītas uz emocijām un neskaidriem minējumiem, piemēram, apbēdinājumu par nacionālās valūtas zaudēšanu (54%). Šī gada sākumā veiktajā aptaujā , domas krasi neatšķīrās - 40% aptaujāto uzskatīja, ka eiro ieviešana veicinās investīciju piesaisti Latvijai. Tiesa, pretējās domās bija tikai nedaudz mazāks aptaujāto īpatsvars – 33%. Jāpiebilst, ka salīdzinoši lielai daļai aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā (27%).
Manuprāt, līdz ar eiro ieviešanu, ieguvumi ir vairāk nekā zaudējumi. Jā, esam zaudējuši savu nacionālo valūtu, tomēr tā vienmēr paliks mūsu atmiņās, lai par to pastāstītu saviem mazbērniem. …

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register