. Kā viens no bremzējošiem faktoriem būtu norādāms procesa zaudējums - ar ko saprot grupas savstarpējās komunikācijas problēmas, nepietiekamu ieklausīšanos kolēģī, nevēlēšanos novērtēt cita kolēģa kompetenci kādā no izskatāmajiem jautājumiem. Otrs faktors ir nepietiekama dalīšanās svarīgā informācijā.(Reņģe,2007: 145-147)
No praktiskā viedokļa, manuprāt, grupas darbu var apgrūtināt situācija, ja grupā ir līderis vai vadošais speciālists. Šādā gadījumā grupas dalībnieki savu viedokli ne vienmēr atklāti paudīs. Lēmums vairāk būs balstīts uz solidaritātes pamatu.
4. Lēmumu pieņemšanas procesa pilnveidošanas iespējas
Juristu būtība ir sargāt un stiprināt demokrātijas pamatprincipus, paust un ievērot likuma burtu. Un manā skatījumā lēmuma pieņemšanu grupā juristi var pilnveidot – apzinoties un pieņemot kopīgo mērķi. Izprotot tā nozīmīgumu un kopīgā darba svarīgumu. Tikai savstarpēji lojāla attieksme un cieņa pret otra pieredzi, kompetenci un zināšanām var sniegt optimālo rezultātu.
Šāda rezultāta sasniegšanai būtu lietderīgi sniegt iespēju izteikties katram grupas loceklim, paužot savas idejas, sniedzot piedāvājumus un risinājumus. Jo neskatoties uz visas grupas vienojošo faktoru – profesija jurists, katram būs vairāk pārzināma kāda noteikta joma un detaļas. Būtiski būtu uzsvērt katra grupas dalībnieka nozīmīgumu kopējā mērķa sasniegšanai. Izvērtējot visu informācijas kopumu ir lielākas iespējas uzlabot lēmumu kvalitāti un pieņemt pārdomātu un racionālu lēmumu.
Visbiežāk pieļautās kļūdas lēmumu paņemšanas procesā var ietekmēt ārējie, iekšējie un sociālpsiholoģiskie faktori. Pie ārējiem faktoriem var norādīt neparedzētas situācijas, laika ierobežojumu, informācijas trūkumu.…