Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
12,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:807155
Evaluation:
Published: 04.10.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 24 units
References: Used
Extract

Vispirms jāpiemin daudz apspriestie negodīgie tiešmaksājumi Latvijas lauksaimniekiem. Klusējot mēs neko nepanāksi, tāpēc ir jārīkojas un šāda rīcība jau notiek. Pagaidām ir panākts, tas ka mūs uzklausa un sola paaugstināt šos tiešmaksājumus, tomēr mums ir jācīnās lūdz galam, lai iegūtu vismaz mūsu prasītos 80% no vidējā tiešmaksājumu apmēra ES.
Jūlija vidū Saeima ārkārtas sēdē pieņēma dokumentu „Par taisnīgu un godīgu Eiropas Savienības kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2013. gada”, kurā atgādināts, ka Latvijas lauksaimnieki jau kopš 2004. gada saņem vismazākos tiešos maksājumus, kas viņiem nenodrošina līdzvērtīgas attīstības iespējas vienotajā Eiropas tirgū. Eiropas Komisijas piedāvātajā savienības budžetā 2014.–2020. gadam noteiktā tiešo maksājumu aprēķina metodika diemžēl joprojām nenodrošinās Latvijas lauksaimniekiem iespēju taisnīgi un godīgi konkurēt ar citu dalībvalstu lauksaimniekiem. [21.] Lai arī pavisam godīga šo līdzekļu sadale tuvākajā liekā nenotiks, tomēr ir jācīnās vismaz par nelielu paaugstinājumu, jo lauksaimniekam jebkura palīdzība ir ļoti noderīga.
Tā kā Latvijas tēls šobrīd nav tas pats labākais un pozitīvākais, mums ir jācenšas sevi parādīt no labākās puses, un šāda iespēja mums tiek dota. Vispirms jau 2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Tas dos mums iespēju parādīt savu kultūras bagātību, tajā pašā laikā pierādot arī to, ka esam spējīgi sarīkot liela mēroga pasākumus. Otra mūsu iespēja ir uzreiz pēc 2014. gada, kad Latvija no 2015. gada janvāra līdz jūlijam kļūs par Eiropas Komisijas prezidējošo valsti. Tā būs mūsu iespēja parādīt, ka ar maziem līdzekļiem spējam godam pavadīt šo prezidentūras laiku. Šobrīd gan skaidri mūsu prezidentūras mērķi nav noteikti, tomēr tie varētu būt saistīti ar enerģētiku, Krievijas ietekmes samazināšanu un citām mums svarīgām tēmām. Latvijai ir jāizmanto šīs dotās iespējas sevi parādīt no labākās puses.
Šajā desmitgadē ES valstis sastapsies ar vairākiem jauniem izaicinājumiem, tostarp globalizācijas radītiem izaicinājumiem un izmaiņām demogrāfiskajā situācijā, kas ietekmēs gan iedzīvotāju labklājības līmenī, gan ekonomikas attīstības gaitu. [4.] Izdarot secinājumus, autore var teikt, ka gan Latvijai, gan Eiropas Savienībai ir jāiet līdzi laikam, jāattīstās, jāīsteno savi mērķi, lai ne tikai uzlabotu dzīves kvalitāti, dotu jaunas iespējas un veicinātu ekonomikas attīstību, bet arī lai kļūtu par ietekmīgākiem spēlētājiem pasaules ekonomikā, politikā un citās jomās.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register