Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,44 (11%)
Discounted price*:
3,55
Purchase
Add to Wish List
ID number:188881
Author:
Evaluation:
Published: 04.06.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Ka Latvijā nodarbojas ar ekonomikas politikas veidošanu?
Valdības ekonomiskās politikas mērķis ir nodrošināt ilgspējīgu un sabalansētu ekonomisko un sociālo attīstību. Šī mērķa sasniegšanai Latvijā tiek uzturēta stabila makroekonomiskā vide un īstenotas uz izaugsmi un dziļāku integrāciju ES orientētas strukturālās reformas.
Valdība īsteno liberālu ārējās tirdzniecības un investīciju politiku. Ar likumu tiek garantēta ārvalstu investīciju aizsardzība, ārzemnieki var brīvi repatriēt peļņu un kapitālu, ārvalstu un vietējiem uzņēmējiem tiek nodrošināti vienādi uzņēmējdarbības nosacījumi. Turpmākā liberalizācija ir saistīta ar Latvijas ekonomiskajām interesēm – integrāciju ES un saistību izpildi PTO.
Principā, mūsu valsts ekonomisko politiku veido pati valsts valdība. Respektīvi, Latvijas Banka darbojas kā valdības Labā roka. Pat neskatoties uz to, ka Eiropas Savienība pieprasa Latvijas Bankas pilnīgu neatkarību no valsts puses, manuprāt, ir pilnīgi skaidrs, ka valdība tomēr lielā mērā kontrolē Latvijas Banka darbību. Šī kontrole ir pilnīgi vitālā, jo Latvijas Banka neveiksmīgas politikas dēļ valsts ekonomiskās situācija var ļoti stipri pasliktināties un valsts kā tāda var pat bankrotēt (ļoti labs piemērs maniem vārdiem ir ne tik sena Argentīnas bankrotēšana).

Kādu lomu Latvijas ekonomikā pilda Latvijas Banka?
Latvijas Bankai, kā es jau minēju Latvijas ekonomikas sfērā ir primārā loma. Proti, Latvijas Banka nodarbojas ar tādām lietām, kādas Latvijai ir svarīgākās. Viena no tām ir eiro ieviešana.
Latvijas Bankas izstrādātā stratēģija paredz esošo lata piesaisti SDR valūtu grozam mainīt uz piesaisti eiro no 2005. gada 1. janvāra un vienlaikus iestāties Eiropas valūtas kursa mehānismā
(VKM 2), piedalīties tajā vismaz divus gadus, pildot Māstrihtas kritērijus. Šajā laikā Latvijas Bankai ir jāpanāk pilnīga saskaņa ar Eiropas Centrālo banku, pielāgojot izmantojamos monetārās politikas instrumentus. Latvijas Banka un valdība 2007. gada 1. janvāri ir noteikusi par mērķa datumu, līdz kuram ir jānodrošina eiro ieviešanai nepieciešamo kritēriju izpilde.
Kāda ir Latvijas ārējās tirdzniecības politika
Ārējās tirdzniecības nacionālās programmas mērķis ir aktīvi veicināt starptautisko konkurētspēju, sekmēt jaunu tirgu apgūšanu, kā arī nostiprināšanos esošajos. Ārējās tirdzniecības nacionālās programmas īstenošana ir uzsākta 2000. gadā, un tā ietver pasākumus Latvijas eksporta mērķtiecīgai veicināšanai.
Ārējās tirdzniecības nacionālās programmas ietvaros 2003. gadā ir sniegts atbalsts uzņēmumiem kopumā 42 starptautiskās izstādēs un tirdzniecības misijās.
Nozīmīgs pasākums Ārējās tirdzniecības nacionālās programmas īstenošanā ir Ministru kabinetā 2002. gada 23. aprīlī apstiprinātās Ārējo ekonomisko pārstāvniecību attīstības koncepcijas rīcības plāna īstenošana. Saskaņā ar to 2003. gadā ir veikta Latvijas Attīstības aģentūras kapacitātes paaugstināšana, noslēgta Trīspusējā vienošanās starp Ekonomikas ministriju, Ārlietu ministriju un Latvijas Attīstības aģentūru un Trīspusējā vienošanās starp Ekonomikas ministriju, Ārlietu ministriju un Latvijas Komercbanku Asociāciju par sadarbību, pārstāvot Latvijas ekonomiskās intereses ārvalstīs. Ir sagatavots apmācības programmas projekts Latvijas Attīstības aģentūras pārstāvniecību darbiniekiem un Ārlietu ministrijas diplomātiem, kas strādā ar ekonomiskajiem jautājumiem.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,69 €
Work pack Nr. 1117177
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Ekonomiskā politika un problēmas Latvijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/188881

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register