Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:348343
 
Evaluation:
Published: 30.01.2001.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Es kā bruņinieks gribētu būt kaut vai tikai lai nonāktu tajā laikā kurā bija bruņinieki un itkā piedzimtu no jauna un no 8. gadu vecuma ja es nāktu no dižciltīgas ģimenes sākt mācīties par bruņinieku mani mācītu kāds bruņinieks kas ir jau iecelts bruņinieku kārtā. Man mācītu galma uzvedības noteikumus, rīkoties ar tā laika ieročiem, jāt ar zirgu,
Medīt ar suņiem un piekūniem,lasīt, rakstīt.
Kad es sasniektu 14. gadu vecumu es kļūtu par ieročnesēju. Es kā ieročnesējs pavadītu savu kungu karā, turnīros, medībās un dzīvotu pieauguša cilvēka dzīvi.
21. gada vecumā es varēju tikts iecelts bruņinieku kārta un kļūt par pilntiesīgu bruņinieku. Ceremonija kurā mani ieceltu bruņinieku kārtā bija svinīga un pati kulminācija būtu bruņinieka cirtiens.
Kad es būtu izmācijies par bruņinieku man vajādzētu apbruņojumu. Bruņojums bija ļoti dārgs un to spēja atļauties tikai dižciltīgie. Bruņojums bija vizdaždākais viens no iecīenītakajiem 12.-13. Gs. Bruņu veidiem bija Ķēžu bruņkrekls-tas nebija pārāk smags un bija gaisa caurlaidī, kas bruņiniekam ir ļoti svarīgi, bruņkrekls pasargāja no šķēpu un zobenu cirtieniem. Manam zobenam būtu jābūt pietiekami garam un smailam, lai es varētu ievainot vai nogāzt zemē jatnieku. Man būtu vajadzīga bruņcepure lau man nevarētu pretinieks savainot, izdurt acis un vēl kaut kā iekropļot. Bruņcepures bija dažādas, bija bruņcepures ar kurām lielākotties devās kaujās un bija turnīra bruņcepures ar kurām piedalijās turnīros. Podveida bruņcepure-bija ļoti izplatīta 13.gs. bruņcepuri lika virs ādas cepures tā balstijās uz bruņinieka pleciem.Turnīra bruņcepure-bija izplatīta 15. gs. Šī bruņcepure nebija piemērota kaujai tā vairāk kalpoja kā rota. Patša smagākā ja ne patšas dārgākās bruņas bija Plākšņu bruņas bruņu veids bija pazīstams 14.-15.g.. Bruņas bija ļoti smagas un bruņinieks ar tām kļuva smagnējs. Bruņas svēra veselus 25-30.kg. Visdārgais bruņiniekam bija zirgs. Katram bruņiniekam bija 2. zirgi ar vienu viņš devās kaujās ar bet ar otru devās vienkāršās izjādes. Zirgs kas devās kaujās bija speciāli trenēts lai tas spētu noturēt bruņinieku jo kā nekā bruņinieks svēra vairāk nekā 100 kg.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register