Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:252844
Author:
Evaluation:
Published: 21.03.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Trojas karš. Viens no vēsturiskajiem mītiem, kas visvairāk apdziedāts un ieguvis milzīgu atpazīstamību vēl mūsdienu sabiedrībā. Kādēļ? Šis fenomens nav īsti noskaidrots – it kā ir pietiekami daudz vēsturisku aktivitāšu, ko varētu pieminēt Trojas kara vietā, piemēram, Herkuless (Hērakls) – šim varonim par godu pat tika demonstrēts apšaubāms maz budžeta seriāls, kurš kādu laiku bija visai iecienīts gados jaunās auditorijas vidū un, tomēr šī mītiskā personāža vārds izsauc mazāk asociāciju kā Trojas karš.
Ņemot vērā savu nozīmību, šis notikums ir izpelnījies sev ļoti kvalitatīvu pilnmetrāžas mākslas filmu, tomēr ir dažas problēmas – hronikas, kas vēsta par grieķu un trojiešu cīņu ir filozofa Homēra radītas un labu laiku pēc šī kara, pie tam bijis akls, tādēļ nākas pieņemt, ka mūsu rīcībā esošie fakti varētu nebūt īpaši precīzi, savukārt šī varbūtība varētu ietekmēt filmā atspoguļoto notikumu kvalitāti, kas savukārt varētu nepareizi un pat degradējoši atklāties skatītāju uztverē par vēsturi. Pievēršoties šim faktoram, arī aplūkosim filmas „Troja” notikumu attiecībā pret vēsturi, autentiskumu.
Filma pārsteidz ar savu patriotiski reālistisko gaisotni. „Trojas” veidotāji bija izvairījušies no pretrunām, iz mīta izsijājot tikai reālistisko: pirmkārt – zinātnes un mītisma strīdus tēls, viens no galvenajiem personāžiem „Trojas kara” aktivitātēs – grieķu cīnītājs, Dieva dēls, Ahilejs.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register